Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Wrzuć do pralki. Skarpetki po każdym praniu będą śnieżnobiałe
Kamil Świętek
Kamil Świętek 28.01.2024 08:41

Wrzuć do pralki. Skarpetki po każdym praniu będą śnieżnobiałe

Śnieżnobiałe skarpetki
Canva/atlasstudio

Lubicie białe ubrania? Jeśli tak to temat ten szczególnie będzie wam bliski. Jak sami wiecie, wystarczy niewielkie zabrudzenie na śnieżnobiałej koszulce, aby ta straciła całą swoją estetykę.

Nie inaczej jest z bielizną. Utrzymanie idealnie czystych białych skarpetek, zwłaszcza jeśli lubicie chodzić po mieszkaniu bez kapci, graniczy z cudem. Czy jednak można coś z tym zrobić? Okazuje się, że tak. Wystarczy wrzucić to do pralki.

Jak wyczyścić białe skarpetki?

Chociaż najprościej byłoby powiedzieć, że wystarczy po prostu chodzić w kapciach, nie musicie zmieniać przyzwyczajeń, żeby cieszyć się idealnie czystymi białymi skarpetkami.

Istnieje wiele sposób na doprowadzenie ich do oryginalnej bieli. Pamiętajcie jednak, że znacznie prościej jest usunąć niewielkie zabrudzenia. Dlatego nie dopuszczajcie do tego, żeby wasze białe skarpetki niebezpiecznie mocno zbliżyły się do szarości.

Białe skarpetki 1.jpg
Canva/ArtStudio Images

Wrzuć do pralki, skarpety będą śnieżnobiałe

Do każdego prania koniecznie dodajcie skorupki jajek! To babciny sposób na szybkie, tanie i bezpieczne wybielanie firan, obrusów i białych skarpet. Wystarczy pokruszyć skorupki 2-3 jajek, wsypać je do bawełnianego woreczka, związać i włożyć do pralki razem z ubraniami. Po praniu skarpety i inne, białe ubrania będą wyglądać jak nowe.

Piorąc białe skarpetki, zadbajcie o to, aby nie znalazły się one w pralce wraz z innymi kolorami. Dobrym sposobem jest namaczanie białych skarpet przed praniem, co pozwoli na łatwiejsze usunięcie brudu.

Możecie to zrobić na przykład wrzucając do miski z wodą 6 sztuk tabletek aspiryny. 30-minutowe namaczanie powinno sprawić, że po wypraniu, białe skarpetki znów będą idealnie czyste.

Jak jeszcze wybielić skarpetki?

Jeśli z jakiegokolwiek powodu wasze białe skarpetki białe są już tylko z nazwy, polecamy dodać do pralki nieco wody utlenionej. Już jedna łyżeczka tego magicznego płynu pozwoli wam na usunięcie nawet tak silnych zabrudzeń, jak plamy z krwi, czy trawy.

Jeśli jesteście zwolennikami typowo domowej chemii, spróbujcie dodać do prania nieco octu i łyżeczkę soku z cytryny. Nie dość, że zneutralizujecie brud, to jeszcze nadacie swoim białym skarpetkom pięknego zapachu.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest wasz patent na czyste białe skarpetki? Korzystacie z domowych środków, czy też polegacie na sklepowej chemii? Koniecznie podzielcie się z nami waszymi doświadczeniami w komentarzach.

Białe skarpetki 2.jpg
Canva/sundaycreativestudio

ZOBACZ TAKŻE: