DomekIOgrodek.pl
dzik

facebook.com/Feuerwehr Neuss

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Sytuacja wydarzyła się w miejscowości Hoisten w Niemczech. Wezwano straż pożarną, ponieważ w jednym z przydomowych basenów utknął... dzik! Pod zwierzęciem załamał się lód i nieszczęśliwie wpadło do lodowatej wody, skąd nie mogło się wydostać

Bardzo nietypowe zgłoszenie otrzymała we wtorek 9 lutego straż pożarna Feuerwehr Neuss. Zgłoszony został wypadek, którym bohaterem był dzik.

Gdy służby przybyły na miejsce, widok był rzeczywiście bardzo niecodzienny. Interwencja wymagała dużej pomysłowości, ponieważ, jak się okazuje, zwierzę nie od razu chciało współpracować.

Dzik wpadł do basenu. Załamał się pod nim lód

Niemieckie służby od dłuższego czasu przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki. Może się wydawać, że pokrywa jest gruba i stabilna, jednak często okazuje się to jedynie iluzją.

Widocznie dzik również wpadł w tę pułapkę - wszedł na zamarzniętą taflę niewielkiego basenu, która jednak nie utrzymała jego ciężaru. Nieszczęsne zwierzę wpadło do wody i pomimo usilnych prób, nie mogło się wydostać.

Dużym utrudnieniem dla leśnego ssaka było to, że poziom wody był niski, co nie pozwalało mu wyczołgać się ze zbiornika. Całe szczęście, że ktoś zauważył wypadek i wezwał służby, które po szybkich oględzinach przystąpiły do spektakularnej akcji.

Dzik wpadł do basenu. Służby przystąpiły do ratunku

Funkcjonariusze straży pożarnej podjęli natychmiastowe działanie, mające na celu wydostanie zwierzęcia z basenu. Jednocześnie musieli zadbać o swoje własne bezpieczeństwo - rozjuszony dzik mógł okazać się agresywny w stosunku do wybawców.

Na początku strażacy zbudowali dla zwierzaka prowizoryczne schody, po których mógł wyjść ze zbiornika. Dla ssaka takie rozwiązanie okazało się jednak zbyt nowatorskie, ponieważ nie zdecydował się z niego skorzystać.

Kolejną próbą było więc podniesienie poziomu wody w basenie, co było strzałem w dziesiątkę! Sposób okazał się odpowiedni dla zwierzęcia, które o własnych siłach wyczołgało się na powierzchnię i natychmiast uciekło z miejsca zdarzenia.

- Dzik z własnej woli wyszedł z miednicy i uciekł mokry, ale widocznie z ulgą w kierunku lasu - poinformowała straż pożarna na swoim Facebooku.

Źródło: facebook.com/Feuerwehr Neuss

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • „Maja w ogrodzie”: Popielarska ostrzega przed szkodnikiem

  • Mężczyzna zawisł na furtce swojego domu

  • Podszywali się za służby i okradli mieszkanie

#EINSATZBERICHT: Tierische Rettung | Feuerwehr befreit Wildschwein aus Pool ????Am Dienstag, den 09.02.2021 wurde die...

Opublikowany przez Feuerwehr Neuss Wtorek, 9 lutego 2021
undefined

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >
policja

Aktualności

Para seniorów prawie zamarzła we własnym domu

Czytaj więcej >