DomekIOgrodek.pl
Salon

pixinio.com/Michal Jarmoluk (CC0 Domena publiczna)

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Feng Shui to starożytna praktyka wywodząca się z Chin. Wykorzystanie jej we własnym mieszkaniu, może wpłynąć na pozytywną energię, lepszą sytuację finansową, zdrowie i samopoczucie. Wystarczy zmienić kilka rzeczy w naszych pokojach, aby wprowadzić w nich

Feng Shui to praktyka stosowana przez wiele osób, które chcą poprawić harmonię swojego domowego wnętrza. Dzięki przestrzeganiu kilku zasad w konkretnych pomieszczeniach w mieszkaniu możemy znacznie poprawić jakość naszego życia!

Feng Shui w sypialni

To pomieszczenie powinno być naszym azylem i prawdziwą ostoją, dlatego przepływ energii powinien być tu wyjątkowo wartki i swobodny. Najlepiej, gdy sypialnia jest zorientowana na zachód. Łóżko nie powinno być umieszczone bezpośrednio na linii drzwi i okna, ponieważ kursuje pomiędzy nimi zbyt dużo energii, która może zakłócać nasz spokój. Wezgłowie musi być oparte o ścianę.

Nie wieszajmy nad naszym posłaniem lamp i innych elementów, ponieważ mogą wywoływać niepokój. Unikajmy zdjęć, nadmiaru kwiatów i przedmiotów, które zagracają przestrzeń. Jeśli posiadamy w sypialni lustro, nie zapominajmy zasłonić go na noc, ponieważ utrudnia wypoczynek.

Feng Shui w salonie

Środek naszego pokoju dziennego powinien pozostać pusty - może znajdować się tam jedynie dywan lub mały stolik. Pamiętajmy, że ma to być przestrzeń wypoczynkowa dla całego ciała i psychiki, w tym również dla wzroku - dlatego unikajmy zagracania i dajmy mu swobodę.

Aby wzmocnić poczucie bezpieczeństwa, meble wypoczynkowe powinny przylegać plecami do ścian. Zadbajmy o kilka rozproszonych źródeł światła, dzięki czemu będziemy bardziej zrelaksowani. Warto zachować ziemistą albo jasną kolorystykę wnętrza, gdyż kojarzą się z naturą i spokojem.

Przedpokój 

O dobrą energię powinniśmy zadbać już od wejścia. Koniecznie zdecydujmy się na lustro - im większe, tym lepsze. Nasza przestrzeń będzie optycznie powiększona i jaśniejsza. Przedpokój jest dobrym miejscem na liczne rośliny doniczkowe i dekoracje.

Odgruzuj swoje mieszkanie

Pamiętajmy, że jedną z najważniejszych zasad Feng Shui jest pozbycie się nadmiaru rzeczy, które zagracają nasze mieszkanie. Aby dobra energia mogła się zadomowić, musimy zrobić jej miejsce! 

Zacznij od szaf - na pewno jest w nich mnóstwo ubrań i innych przedmiotów, których już dawno nie nosisz i nie używasz. Naprawdę warto się z nimi pożegnać, np. oddać je potrzebującym. Dobra będzie metoda małych kroków - przyjmijmy, że sprzątamy jedną szufladę dziennie. Już po krótkim czasie wysprzątamy całe mieszkanie i będziemy mogli cieszyć się czystym, świeżym wnętrzem!

O czym jeszcze warto pamiętać? W Feng Shui niezwykle ważne jest utrzymywanie porządku, co odwraca od domu negatywną energię. Aby zapewnić jej odpowiedni przepływ, warto również często wietrzyć mieszkanie i wpuszczać tak dużo naturalnego światła, jak to możliwe.

Źródło: homify.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Błędy w uprawie storczyków

  • Mycie paneli bez smug. Genialny trik

  • Lilia - jakie jest jej znaczenie?

Marta Idzikowska

Wydawczyni portalu Dom i ogródek. Absolwentka architektury wnętrz i kulturoznawstwa. Prywatnie miłośniczka śpiewu, psychologii i kultury queerowej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Inspiracje

Parownica do ubrań: cena, zalety i wady

Czytaj więcej >

Inspiracje

Najlepsze kwiaty doniczkowe do łazienki

Czytaj więcej >

Inspiracje

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z salonu. Jeden mebel zachwycił fanów, wiemy gdzie go kupiła

Czytaj więcej >
Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >