DomekIOgrodek.pl
pogoda

Fot. Kimulechka / Pixabay

Folia NRC w mieszkaniu sprawdza się podczas upałów

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Upalne dni, a w dodatku praca z domu. Znacie to? Dla wielu z nas pogoda w ostatnie dni była prawdziwym utrapieniem. Jest jednak pewien sposób na to, aby wysokie temperatury stały się nieco mniej problematyczne.

Przebywanie w domu podczas tak wysokich temperatur, jakie są teraz, potrafi dać w kość. Jak można radzić sobie z taką pogodą? Podpowiadamy.

Tropikalna pogoda a praca z domu

Wysokie temperatury to zdecydowanie coś, na co czekaliśmy od dawna. Okazuje się jednak, że taka pogoda rozpieszcza nas jedynie wtedy, kiedy spędzamy czas nad morzem czy jeziorem. Nie jest tak z pewnością, gdy musimy siedzieć zamknięci w czterech ścianach mieszkania.

Jest jednak sposób na to, aby poradzić sobie z dokuczliwym upałem - koc termiczny. Jak się okazuje, kosztuje on zaledwie kilka złotych, a sprawdza się doskonale. Co więcej, można go dostać w każdej aptece.

pjimage (6)

Znaleźli w domu żmiję. Na miejsce przyjechała straż pożarna

CZYTAJ DALEJ

Trik za kilka złotych

Z pomocą w upalne dni przychodzi koc termiczny, inaczej zwany kocem ratunkowym czy folią NRC, która kosztuje dosłownie kilka złotych. Metoda ta została naukowo potwierdzona, a jest wyjątkowo skuteczna.

Folia zastępuje bowiem rolety i zapobiega nagrzewaniu się mieszkania. Niewiele osób wie jednak, jak prawidłowo ją wykorzystać.

Folię NRC wystarczy umieścić w oknie. Posiada ona dwie strony - srebrną i złotą. Latem to właśnie tę pierwszą powinno się skierować na zewnątrz, gdyż zatrzymuje ona ciepło. Dzięki temu zapobiegniemy nagrzewaniu się mieszkania.

Co równie ciekawe, odwrotnie umieszczona w oknie folia sprawdzi się również zimą. W tym przypadku zadziała inaczej - pozwoli uniknąć wychłodzenia mieszkania, a tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl


Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >