DomekIOgrodek.pl
kwiaty

unsplash

Jakie rośliny sadzić we wrześniu na balkonie i tarasie?

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Wielkimi krokami zbliża się jesień - jak najlepiej ozdobić swój balkon? Prezentujemy kilka kwiatowych inspiracji na przyozdobienie swojego domu.

  • Jesień jest jedną z najbardziej malowniczych pór roku

  • Idealną ozdobą każdego balkonu będą odpowiednio dobrane kwiaty

  • Podpowiadamy jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się do ozdoby naszych domów

Kwiaty są jedną z bardziej lubianych form ozdabiania naszych wnętrz i balkonów. Odpowiednio dobrane mogą robić piorunujące wrażenie. Podpowiadamy jakie kwiaty najlepiej się zaprezentują jesienią.

Jakie kwiaty najlepiej się sprawdzą na balkonie?

Ostatnie ochłodzenie pogody wszystkim nam powoli przypomina, że lato nieubłaganie dobiega końca. Wraz z nadejściem jesieni będziemy coraz więcej czasu spędzać w domu - wielu z nas pewnie myśli już nad odpowiednim ozdobieniem naszych wnętrz i balkonów.

Do tego zadania niezawodnie sprawdzą się odpowiednio dobrane kwiaty. Jesienią szczególnie piękne są chryzantemy, które jeszcze do niedawna cieszyły się złą sławą kwiatów cmentarnych. Na szczęście jednak coraz więcej osób decyduje się na hodowlę ich na balkonie. Nic dziwnego - ich żółte kwiaty idealnie pasują do jesiennego klimatu.

Z jesienią nieodłącznie związane są także różnego rodzaju wrzosy. Są to jednoroczne rośliny sezonowe, które właśnie wówczas są najbardziej piękne. Świetnie sprawdzą się do różnego rodzaju bukietów, a przy odpowiedniej opiece mogą nawet przetrwać zimę na balkonie.

Bardzo imponującymi kwiatami są także astry. W zależności od konkretnego rodzaju mogą one kwitnąć najpiękniej od sierpnia do września, są jednak nawet takie typy, które będą kwitły jeszcze w listopadzie. Są to rośliny bardzo lubiane przez motyle, więc możemy się spodziewać tego typu gości na naszym balkonie.

Najpiękniejsze rośliny na jesień

Poza pięknymi kwiatami warto rozważyć także bardziej niestandardowe rozwiązania na nasz balkon. Przez cały rok możemy hodować drzewka iglaste, których głęboka zieleń świetnie komponuje się z jesiennymi kolorami. Są to rośliny bardzo odporne na wiatr i niskie temperatury, więc mogą z nami zostać na długie lata.

Bardzo piękną ozdobą przy naszych domach będą także trawy ozdobne. Są to dużo bardziej wymagające rośliny, jednak zdecydowanie jedne z najpiękniejszych. Mogą być hodowane jako dodatek do innych roślin, bądź ozdoba sama w sobie.

Rzadko wybieranym rozwiązaniem są także żurawki - rośliny, które dostępne są w różnych rodzajach i kolorach. Wrażenie robią przede wszystkim piękne liście, jednak niektóre odmiany tej rośliny posiadają także imponujące kwiaty.

Źródło: Zielony Ogródek

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Gdy wrzucisz kilka tabletek aspiryny do prania, stanie się coś niezwykłego

  • Dziki zdewastowały ogródek

  • Zarabia 11 tysięcy, dostała mieszkanie komunalne

Alicja CzepliAutor

Jestem młodą, ambitną osobą. Moje największe zainteresowania to kino, literatura i polityka. Bardzo sobie cenię nowe wyzwania i pozyskiwanie ciekawych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Lampa z oleju

Inspiracje

Awaryjną świeczkę bez wosku zrobisz sama. Pali się wiele godzin i kosztuje grosze

Czytaj więcej >
Wózek z Biedronki

Inspiracje

Koszyki z Biedronki mają ukrytą funkcję. Niemal nikt o niej nie wie, a oszczędza cenny czas

Czytaj więcej >
Gotujące się orzechy

Inspiracje

Orzechy włoskie zalej wrzącą wodą. To co się z nimi stanie to niemal magia

Czytaj więcej >
Szafka nocna z wodą

Inspiracje

Nigdy nie zostawiaj szklanki wody na noc w sypialni. Trudno o gorszy błąd

Czytaj więcej >
Folia aluminiowa

Inspiracje

Zimą zawsze trzymaj w kieszeni folię aluminiową. Uchroni Cię przed irytującym problemem

Czytaj więcej >

Inspiracje

Jeśli trzymasz je w domu, możesz zarobić fortunę. Kryształy z czasów PRL są cenne, jak nigdy

Czytaj więcej >