DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Jakie znaczenie ma kolor gąbki do mycia naczyń? Wyjaśniamy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 31.03.2022 13:45

Jakie znaczenie ma kolor gąbki do mycia naczyń? Wyjaśniamy

gąbka
Pexels/Karolina Grabowska

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie ma odpowiedni kolor gąbki do mycia naczyń. Okazało się, że każdy z odcieni nadaje się do innego rodzaju szkła. Przedstawiamy, do czego wybierać każdy z odcieni gąbek.

Istnieje różne kolory i wykończenia gąbek do mycia naczyń. Większość z nas nie zwraca na to uwagi podczas zakupu tego przedmiotu, ale wybiera go według swoich własnych preferencji kolorystycznych. Okazało się, że barwa gąbki ma dużo większe znaczenie, niż mogłoby się nam wydawać.

Jakie znaczenie ma kolor gąbki do mycia naczyń?

Większość z nas nie zwraca uwagi na kolor gąbki do mycia naczyń. Niektórzy kupują wielobarwne zestawy, a inni albo wybierają pierwszy lepszy odcień, albo bazują na swoich osobistych preferencjach kolorystycznych. Okazało się jednak, że barwa gąbki do mycia naczyń ma ogromne znaczenie i każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju szkła. Jedne nadają się do bardziej delikatnego, a drugie mocniejszego pozbywania się zabrudzeń.

Jaki kolor gąbki do mycia naczyń wybrać?

Najdelikatniejsza gąbka do mycia naczyń, którą bez obaw możemy użyć przy okazji pozbywania się zabrudzeń z kruchej porcelany albo łatwych do zarysowania patelni i brytfanek jest ta niebieska. Jest ona całkowicie bezpieczna nawet dla najdelikatniejszych powierzchni. Odrobinę mocniejsza, ale wciąż odpowiednia gąbka do mycia kieliszków i szklanek jest ta w odcieniu żółtym.

Kolejną gąbką o tak zwanej "średniej mocy" jest ta w kolorze czerwonym. Zaraz po niej, najmocniejsza jest ta o barwie zielonej. Właśnie ona przyda się do usuwania ciężkich do zmycia zabrudzeń. Trzeba jednak używać jej bardzo ostrożnie, ponieważ może zarysować powierzchnię niektórych naczyń.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

1. Katarzyna Dowbor płakała na planie. Co się stało?

2. Co najbardziej szkodzi astmatykom w domu? Kilka ważnych informacji

3. Nie wyrzucaj nasion papryki, można wykorzystać je w świetny sposób

Tagi: gąbka