Gryzoń w karmniku
twitter.com/People's Trust for Endangered Species
Marta Idzikowska - 6 Lutego 2021

Gryzonie wyjadają pokarm z karmnika dla ptaków

Niezwykła historia, która wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Cheryl Hewins, 72-letnia emerytka, pracowała w swoim przydomowym ogródku, gdy ujrzała niecodzienny widok w karmniku dla ptaków. Okazało się, że w jego wnętrzu znajduje się gryzoń, który zjadł tak dużo ziarna, że był zbyt gruby, aby samodzielnie wydostać się z tuby!

Większość z nas, posiadaczy ogrodów, może obserwować ćwierkające ptaki, które pojawiają się w naszym zielonym zakątku. Często decydujemy się na ich dokarmianie, wykorzystując do tego przeróżne rodzaje karmników - od drewnianych domków po plastikowe tuby.

Na wspomnianą tubę przechowującą ziarna, którymi żywi się ptactwo, zdecydowała się również miłośniczka ogrodnictwa z Wielkiej Brytanii, Cheryl Hewins.

Kobieta wybrała urządzenie, które napełnione jest pokarmem, a na samym jego dole znajdują się dwa otwory, przez które skrzydlate stworzenia mogą wydziobać pożywienie.

Niezwykłe odkrycie w karmniku dla ptaków

Pewnego dnia, gdy pracowała w ogrodzie, dostrzegła, że z karmnikiem jest coś nie tak. Podchodząc bliżej, ukazał jej się widok, którego zdecydowanie się nie spodziewała - siedziała tam orzesznica, niewielki gryzoń z rodziny popielicowatych!

Jak się okazało, mały łasuch wszedł tam przez otwór znajdujący się w urządzeniu i przystąpił do konsumpcji.

Symbolika Bratków może zaskoczyćSymbolika Bratków może zaskoczyćCzytaj dalej

Ziarna przeznaczone dla ptaków musiały orzesznicy niesamowicie zasmakować, ponieważ gdy chciała się z karmnika wydostać, okazało się, że...zjadła takie ilości pokarmu, że jest za gruba, aby się z niego wyjść!

Na pomoc zwierzęciu przybyły służby

- Byłam zaskoczona, widząc tę ​​pulchną orzesznicę w moim karmniku dla ptaków. Cieszę się, że posiłek jej się spodobał - skomentowała właścicielka ogrodu.

Ponieważ emerytka nie była w stanie pomóc gryzoniowi wydostać się z pułapki, poprosiła o interwencję odpowiednie służby. Jedna z organizacji zwierzęcych wysłała swoją pracownicę, która pomogła zwierzęciu bezpiecznie wyjść się z karmnika.

- Czegoś takiego nigdy nie widzieliśmy, orzesznica zjadła tak dużo, że była za gruba, aby wydostać się z karmnika! Po ostrożnym uwolnieniu zwierzak ruszył w dalszą drogę - napisała na Twitterze kobieta.

Mieliście w swoim ogrodzie zabawne sytuacje ze zwierzętami?

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News