DomekIOgrodek.pl
Gryzoń w karmniku

twitter.com/People's Trust for Endangered Species

Gryzonie wyjadają pokarm z karmnika dla ptaków

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Niezwykła historia, która wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Cheryl Hewins, 72-letnia emerytka, pracowała w swoim przydomowym ogródku, gdy ujrzała niecodzienny widok w karmniku dla ptaków. Okazało się, że w jego wnętrzu znajduje się g

Większość z nas, posiadaczy ogrodów, może obserwować ćwierkające ptaki, które pojawiają się w naszym zielonym zakątku. Często decydujemy się na ich dokarmianie, wykorzystując do tego przeróżne rodzaje karmników - od drewnianych domków po plastikowe tuby.

Na wspomnianą tubę przechowującą ziarna, którymi żywi się ptactwo, zdecydowała się również miłośniczka ogrodnictwa z Wielkiej Brytanii, Cheryl Hewins.

Kobieta wybrała urządzenie, które napełnione jest pokarmem, a na samym jego dole znajdują się dwa otwory, przez które skrzydlate stworzenia mogą wydziobać pożywienie.

Niezwykłe odkrycie w karmniku dla ptaków 

Pewnego dnia, gdy pracowała w ogrodzie, dostrzegła, że z karmnikiem jest coś nie tak. Podchodząc bliżej, ukazał jej się widok, którego zdecydowanie się nie spodziewała - siedziała tam orzesznica, niewielki gryzoń z rodziny popielicowatych!

Jak się okazało, mały łasuch wszedł tam przez otwór znajdujący się w urządzeniu i przystąpił do konsumpcji.

Ziarna przeznaczone dla ptaków musiały orzesznicy niesamowicie zasmakować, ponieważ gdy chciała się z karmnika wydostać, okazało się, że...zjadła takie ilości pokarmu, że jest za gruba, aby się z niego wyjść!

Na pomoc zwierzęciu przybyły służby

- Byłam zaskoczona, widząc tę ​​pulchną orzesznicę w moim karmniku dla ptaków. Cieszę się, że posiłek jej się spodobał - skomentowała właścicielka ogrodu.

Ponieważ emerytka nie była w stanie pomóc gryzoniowi wydostać się z pułapki, poprosiła o interwencję odpowiednie służby. Jedna z organizacji zwierzęcych wysłała swoją pracownicę, która pomogła zwierzęciu bezpiecznie wyjść się z karmnika.

- Czegoś takiego nigdy nie widzieliśmy, orzesznica zjadła tak dużo, że była za gruba, aby wydostać się z karmnika! Po ostrożnym uwolnieniu zwierzak ruszył w dalszą drogę - napisała na Twitterze kobieta.

Mieliście w swoim ogrodzie zabawne sytuacje ze zwierzętami?

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Dom Jarosława Kaczyńskiego

  • Gwiazda „Klanu” pokazała mieszkanie. Fani: „Też lubię chodzić po mieszkaniu bez ubrania”

  • Trzepanie dywanów na śniegu

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >