DomekIOgrodek.pl
karmnik

pixabay.com/MAKY_OREL (CC0 Domena publiczna) zdjęcie poglądowe

Kobieta umieściła kamerę w karmniku w ogrodzie. Niesamowity widok

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Pewna fotografka z amerykańskiego stanu Michigan wpadła na genialny pomysł w swoim ogrodzie. Kobieta postanowiła umieścić w samodzielnie wykonanym karmniku kamerę, która rejestruje ptaki przylatujące na jej działkę. Zdjęcia zapierają dech w piersia

Wielu z nas, posiadaczy ogrodów, uwielbia obserwować liczne ptaki, które przylatują pod nasz dom. Jeśli dodatkowo mamy karmnik, to pojawi się jeszcze więcej ciekawych zwierząt, które możemy rejestrować.

Pewna fotografka z amerykańskiego stanu Michigan postanowiła fotografować skrzydlate stworzenia w dość nietypowy sposób. Na swoim Instagramie o nazwie Ostdrossel chętnie pokazuje efekty swojej pracy.

Fotografka umieściła w karmniku kamerę

Kobieta postanowiła połączyć w swoim ogrodzie pasję do robienia zdjęć oraz obserwowania ptaków. Zdecydowała się więc na samodzielnie wykonanie konstrukcji, która jej w tym pomoże.

Jak tłumaczy artystka na swojej stronie internetowej ostdrossel.com, użyła w swoim karmniku specjalnej sportowej kamery, która jest odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu bez problemu sprawdza się także w zimnie i deszczu.

Przyrząd jest również odporny na zwierzęta, które mogłyby go zniszczyć, na przykład wiewiórki. Fotografka dziennie wykonuje nawet 7000 zdjęć!

Niezwykłe ptaki w ogrodzie fotografki

Kobieta dzięki swojej pomysłowości nie przegapi ani jednego rzadkiego okazu. W jej ogrodzie pojawiają się szczygły, szpaki, kardynały północne, zięby, dzięcioły i inne niezwykle ciekawe okazy.

Widać, że zwierzęta wyjątkowo upodobały sobie ogród fotografki - miejsce musi być dla nich atrakcyjne i bezpieczne, ponieważ przylatują tam wyjątkowo tłumnie. Artystka zapewnia im również prawidłowe pożywienie - w miseczce możemy zobaczyć m.in. ziarna niełuskanego słonecznika, za którym ptaki przepadają.

Kobiecie udaje się rejestrować również inne stworzenia - wiewiórki, oposy, króliki i sporo różnych gryzoni. Widać, że jej działka znajduje się w pobliżu lasu, co sprzyja zwierzęcym odwiedzinom.

Fotografka ma w internecie rzeszę wiernych fanów, którzy codziennie obserwują efekty jej pracy. Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie artystki, ostdrossel.com, lub na jej Instagramie. Zobaczcie wspaniałe zdjęcia poniżej!

Źródło: ostdrossel.com, instagram.com/ostdrossel

  • Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

  • Właściwości „języków teściowej”

  • 4 duże rośliny doniczkowe do domu

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >