DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Kawa i jeszcze 1 składnik. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się najtrudniejszych plam
Kamil Świętek
Kamil Świętek 16.09.2023 16:09

Kawa i jeszcze 1 składnik. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się najtrudniejszych plam

Jak pozbyć się tłustych plam?
Canva/AndreyPopov, Getty Images

Czy masz sprawdzone sposoby na plamy? Jeśli tak, to pewnie korzystasz z agresywnej chemii czyszczącej. Co jeśli powiemy Ci, że przepłacasz za nią i to kilkukrotnie? Istnieją znacznie lepsze, domowe sposoby na usuwanie plam.

Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się tłustych plam, mamy dla Ciebie dobre wieści. Potrzebujesz jedynie 2 składników, aby stworzyć preparat do usuwania plam. W tym artykule przedstawimy Ci, jak go zrobić.

Jak pozbyć się tłustych plam?

Trudne do usunięcia plamy to norma w domu. Ileż to razy zdarzy się rozlać napój na dywanie, upaprać meble w kuchni czy przypadkowo pochlapać ścianę pryskającym tłuszczem. Tłuste plamy to jeszcze nie koniec świata.

Jeśli sądzisz, że aby pozbyć się tłustych plam, należy użyć agresywnej chemii, jesteś w błędzie. Wystarczy zastosować produkty, które z pewnością masz w swojej kuchni, a po plamie nie zostanie żaden ślad.

Ten duet sprawdzi się w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Patent ten pomógł już tysiącom osób. Pora, żebyś poznał go i Ty. Poniżej przedstawimy Ci, jak pozbyć się tłustych plam przy pomocy domowego preparatu.

Jak pozbyć się tłustych plam.jpg
Canva/radu984, Getty Images

Jak stworzyć domowy preparat na tłuste plamy?

Jak pozbyć się tłustych plam przy pomocy domowych środków? Spieszymy z wyjaśnieniem. Będziesz do tego potrzebował kawy rozpuszczalnej i zmywacza do paznokci. Wystarczy wsypać jedną łyżkę kawy rozpuszczalnej do naczynia i zalać ją 4 łyżkami zagotowanej wody.

Gdy kawa się rozpuści, dodajemy do niej dwie łyżki acetonu (zmywacza do paznokci) i cztery łyżki płynu do mycia naczyń. Całość dokładnie mieszamy, a po ostygnięciu przelewamy do butelki z atomizerem.

Teraz wystarczy już tylko spryskać zabrudzoną powierzchnię i wyczyścić ją przy pomocy wilgotnej szmatki. Mieszanka ta doskonale sprawdzi się do usuwania tłustych plam na blacie kuchennym, czy kuchence indukcyjnej.

Wasze sposoby na tłuste plamy

Teraz wiesz już, jak pozbyć się tłustych plam w kuchni. Dodamy tylko, że na bardzo silne zabrudzenia można zastosować jeszcze jedną mieszankę. Jeśli zmieszacie 1 łyżkę sody oczyszczonej z 1 łyżką mydła i szklanką wody, wówczas stworzycie pastę, która równie dobrze usunie tłuste plamy.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest Wasz patent na to, jak pozbyć się tłustych plam? Macie na to swoje sprawdzone metody? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami w komentarzach.

Sprawdźcie również, jak pozbyć się kamienia z kranu i prysznica w kilka minut. Działa lepiej niż ocet i chemiczne środki.

jak pozbyć się plam.jpg
canva/pixelshot
Polecane