DomekIOgrodek.pl
Kominek w małym domu

unsplash.com/Sergei Solo (CC0 Domena publiczna)

Kominek do małego domu – jaki wybrać?

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

W małym domu świetnie sprawdzą się kominki z gazowym wkładem i wolnostojące piecyki. Istotny jest szybki i łatwy montaż, minimalistyczny design i bezpieczeństwo.

Decydując się na kominek w naszym domu, chcemy, by był on głównym bohaterem wnętrza. Mamy do wyboru kominki gazowe, wolnostojące piecyki, czy stalowe piece wolnostojące. Warto zdecydować się na minimalistyczne wzornictwo, które pozwoli na różne możliwości aranżacyjne i nie przytłoczy naszego wnętrza.

Jak powinien być wykonany nowoczesny kominek?

Kominek, który wybierzemy, ma nam służyć przez długie lata, zainwestujmy więc w model wykonany z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej, aby konstrukcja wykonana była ze stali i posiadała dobrej jakości szyby. Nowoczesne modele posiadają elementy wycięte laserowo, co zapewnia precyzję wykonania oraz estetyczny wygląd. Kominek musi posiadać również czujnik termopary, a ceramika żaroodporna, z której jest wykonany, powinna być dostosowana do wytrzymywania wysokich temperatur – ponad 600 °C.

Kominek w małym domu – bezpieczeństwo, ekologia, łatwy montaż

W celu zapewnienia bezpieczeństwa domownikom upewnijmy się, że nasz kominek wyposażony został w zamkniętą hermetycznie komorę spalania. Jeśli pojawią się problemy z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dojdzie do zaburzenia przepływu gazu, urządzenie wyłączy się automatycznie. Kominki gazowe wykorzystują do palenia gaz ziemny lub LPG, dzięki czemu nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji. Oczywiście palenie drewnem również może być ekologiczne, wybierzmy jednak wtedy model kominka zaprojektowanego dla niedużych przestrzeni.

Dzięki temu, że kominki na gaz nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych, można zamontować je w większości miejsc w domu. Nie są również ciężkie, co ułatwia ich obsługę.

Źródło: muratordom.pl

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >