Kominek w małym domu
unsplash.com/Sergei Solo (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 20 Listopada 2020

Kominek do małego domu – jaki wybrać?

W małym domu świetnie sprawdzą się kominki z gazowym wkładem i wolnostojące piecyki. Istotny jest szybki i łatwy montaż, minimalistyczny design i bezpieczeństwo.

Decydując się na kominek w naszym domu, chcemy, by był on głównym bohaterem wnętrza. Mamy do wyboru kominki gazowe, wolnostojące piecyki, czy stalowe piece wolnostojące. Warto zdecydować się na minimalistyczne wzornictwo, które pozwoli na różne możliwości aranżacyjne i nie przytłoczy naszego wnętrza.

Jak powinien być wykonany nowoczesny kominek?

Kominek, który wybierzemy, ma nam służyć przez długie lata, zainwestujmy więc w model wykonany z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej, aby konstrukcja wykonana była ze stali i posiadała dobrej jakości szyby. Nowoczesne modele posiadają elementy wycięte laserowo, co zapewnia precyzję wykonania oraz estetyczny wygląd. Kominek musi posiadać również czujnik termopary, a ceramika żaroodporna, z której jest wykonany, powinna być dostosowana do wytrzymywania wysokich temperatur – ponad 600 °C.

Kominek w małym domu – bezpieczeństwo, ekologia, łatwy montaż

W celu zapewnienia bezpieczeństwa domownikom upewnijmy się, że nasz kominek wyposażony został w zamkniętą hermetycznie komorę spalania. Jeśli pojawią się problemy z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dojdzie do zaburzenia przepływu gazu, urządzenie wyłączy się automatycznie. Kominki gazowe wykorzystują do palenia gaz ziemny lub LPG, dzięki czemu nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji. Oczywiście palenie drewnem również może być ekologiczne, wybierzmy jednak wtedy model kominka zaprojektowanego dla niedużych przestrzeni.

Dzięki temu, że kominki na gaz nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych, można zamontować je w większości miejsc w domu. Nie są również ciężkie, co ułatwia ich obsługę.

Źródło: muratordom.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News