DomekIOgrodek.pl
Dom w kościele

instagram.com/tascareaga

Projektant przerobił stary kościół na dom

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Takiej aranżacji domu jeszcze nie widzieliście. Młody Hiszpan, Tas Careaga, kupił szesnastowieczny zrujnowany kościół i urządził tam swoje własne lokum. Efekt zachwyca, wnętrze jest przepiękne i niezwykle funkcjonalne. Zresztą zobaczcie sami.

Często można usłyszeć o mieszkaniach zaaranżowanych w nietypowych miejscach, np. w starych fabrykach. Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród osób ceniących sobie design i niekonwencjonalne podejście do mieszkania.

Jednak to, co zrobił ten młody Hiszpan, wykracza poza nasze najśmielsze wyobrażenia.

Niesamowity pomysł - dom w kościele

Tas Careaga, mężczyzna zajmujący się branżą kreatywną, na co dzień mieszkał w Bilbao, w całości poświęcając się swojej pracy. Jako osoba zajmująca się sztuką i potrzebująca inspiracji, postanowił poszukać dla siebie nowego miejsca do życia, które jeszcze bardziej pobudzi go do tworzenia.

Hiszpan postanowił zjeździć swój kraj w poszukiwaniu odpowiedniego otoczenia dla siebie. To, co było jego celem to stary, opuszczony budynek, któremu mógłby dać nowe życie. Zwiedzając Hiszpanię, natrafił na ruiny starego kościoła z szesnastego wieku - opuszczona świątynia była w fatalnym stanie, jedyne co z niej pozostało to sypiące się mury. Budynek od razu skradł jego serce - jego powierzchnia była idealna do stworzenia wygodnego lokum, a wyjątkowa energia i spokój, które mężczyzna poczuł we wnętrzu kościoła, zachęciły go do uwicia tam własnego gniazdka.

Artysta od razu wziął się do roboty - projekt stworzył sam, posługując się swoimi umiejętnościami i wyczuciem estetyki. Remont i przekształcanie starej świątyni zajęły mu cztery lata. Warto było tyle czekać - efekt jest po prostu niewiarygodny.

Dom w kościele - niesamowite efekty pracy Hiszpana

Budynek jest położony w niezwykle malowniczym otoczeniu - otaczają go góry i lasy. Najważniejszym zadaniem mężczyzny była rekonstrukcja dachu, którego kościół niestety nie posiadał. Całość bryły trzeba było uszczelnić i dobudować

Gdy świątynia została uzupełniona o brakujące elementy konstrukcyjne, w jej centralnej części powstał niezwykły salon, który jest połączeniem nowoczesności i historii - projektant chciał tym samym oddać świątyni należny szacunek. Głównym bohaterem pomieszczenia jest drewniano-szklany stół z ławami, a w miejscu ołtarza zaaranżowana została funkcjonalna kuchnia.

Ściany pozostały surowe, dodając wnętrzu sakralnego charakteru. Oczyszczono je jedynie z pleśni i kurzu. Budynek z wysokimi sufitami aż prosił się o antresolę - na niej powstała przytulna sypialnia, z której można spoglądać na salon i kuchnię.

Mężczyzna zadbał o stylowe, pasujące do całości dodatki - po ścianach pną się rośliny, wszędzie wiszą obrazy i fotografie, które projektant wykonał, podróżując po świecie. Nie zapomniał również o designerskich meblach i powiększających optycznie przestrzeń przeszkleniach

Dom prezentuje się po prostu cudownie! Chcielibyście tam zamieszkać?

Źródło: whitemad.pl

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >