W przypadku wnętrz jest to sztuka kreowania przestrzeni, obejmująca wystrój i wyposażenie, dopasowana do funkcji danego pomieszczenia.
W Warszawie niedaleko Dworca Wschodniego wybudowano ponad pięćdziesiąt lat temu najdłuższy blok mieszkalny. Warszawiacy nazywają go pieszczotliwie "jamnikiem", "tasiemcem" czy "mrówkowcem". Okazuje się, że nie zbudowano go jednak tylko po to, aby zwiększyć ilość dostępnych mieszkań na rynku. Skrywa on bowiem niezwykle smutną prawdę. "Jamnik" może pochwalić się aż 508 metrami długości, co czyni go najdłuższym prostym blokiem w Warszawie. W stolicy znajduje się także blok o długości prawie 1500 metrów na Przyczółku Grochowskim, jednak nie jest on prostą linią, a różne części budynku mają różne adresy.
Na Targówku, jednej z warszawskich dzielnic, powstał w ubiegłym roku wyjątkowy budynek, który przykuwa uwagę. Nie chodzi jednak wcale o jego wygląd, lecz o to, co znajduje się w środku. Deweloper postanowił, że urządzi w środku aż trzynaście mikro-mieszkań, z czego najmniejsze z nich ma tylko 8,9 mkw. Dom stoi przy ulicy Jórskiego na warszawskim Targówku. Dawniej na jego miejscu znajdował się stary drewniany domek, który zbudowany został jeszcze przed wojną. Wyburzono go w 2017 roku i na tej samej działce zbudowano budynek, który jest bohaterem tego tekstu.
Posiadasz dom z niezagospodarowanym ogrodem i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dostępna przestrzeń stała się atrakcyjna wizualnie i po prostu funkcjonalna? Szukasz inspiracji i przydatnych podpowiedzi? Zapoznaj się z poniższym tekstem, a dowiesz się, jakie rozwiązania warto zastosować w ogrodzie.
Śliczna, funkcjonalna i wygodna kawalerka? To możliwe, jeśli dobrze wszystko rozplanujemy. Dwie młode i zdolne projektantki, Kamila Palmowska i Monika Michałowska ze studia MORR, znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem.
Często można usłyszeć o mieszkaniach zaaranżowanych w nietypowych miejscach, np. w starych fabrykach. Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród osób ceniących sobie design i niekonwencjonalne podejście do mieszkania.Jednak to, co zrobił ten młody Hiszpan, wykracza poza nasze najśmielsze wyobrażenia.
Urządzenie siłowni we własnym domu to świetny sposób na regularne treningi. Nie każdy jednak dysponuje wystarczającą ilością miejsca na zaaranżowanie profesjonalnej sali. W poniższym artykule dostaniesz wskazówki, jak najlepiej zabrać się do tego przedsięwzięcia, nawet przy niewielkim metrażu.
Według posiadaczy salonów z kuchnią, główną zaletą takiego układu jest uzyskanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, co jest dużym plusem przy niewielkich mieszkaniach. Jako minus wskazują, że salon nie pełni już swojej podstawowej, wypoczynkowej funkcji - zapachy i dźwięki z kuchni mogą zaburzać relaks przed telewizorem. W pewnych przypadkach, rozwiązanie to jest "wymuszone" przez rozmiar mieszkania - większość kawalerek czy mikrodomów musi korzystać z tego układu. Przyjrzyjmy się kilku zagadnieniom, które warto rozważyć przed zdecydowaniem się na połączenie salonu z kuchnią.