Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Kup w aptece za 5 zł i umyj okna. Padniesz, gdy zobaczysz efekt. ŻADNYCH smug!
Adam Moskal
Adam Moskal 27.11.2023 18:23

Kup w aptece za 5 zł i umyj okna. Padniesz, gdy zobaczysz efekt. ŻADNYCH smug!

Kobieta myjąca okno
canva/pixelshot

Mycie okien nie należy do zadań, które uznawane są za przyjemne - szczególnie jesienią lub wczesną zimą. Mróz na zewnątrz sprawia, że sprzątanie staje się nieznośne. W pośpiechu spowodowanym chęcią uniknięcia mrozu łatwo o smugi na szybach. 

Na szczęście w aptekach jest środek, który eliminuje to ryzyko do zera. Dodatkowo kosztuje jedynie 5 zł, a co więcej, pomoże też na parujące okulary. 

Przedświąteczne porządki

Wiele polskich rodzin przed świętami Bożego Narodzenia wpada w gorączkę sprzątania. Ludzie zabierają się za porządki, aby móc ze spokojem i komfortem spędzić święta w czystości oraz świetnej atmosferze. 

Niestety sen z powiek spędzają smugi, które często pojawiają się na oknach po ich umyciu sklepowymi środkami. Poznaliśmy trik, dzięki któremu ten problem więcej się nie pojawi.

Projekt bez nazwy - 2023-11-27T122440.708.jpg
canva/Nejron
Mycie szyby gąbką i środkiem do mycia szyb

Mycie okien bez smóg

Sposób jest prosty, szybki i tani. Wystarczy w aptece kupić buteleczkę farmaceutycznej gliceryny, która zwykle nie kosztuje więcej niż 5 zł. Po zakupie trzeba jedynie dodać kilka kropel gliceryny do płynu do mycia szyb, a następnie tak jak zawsze je umyć. 

Gliceryna sprawi, że na szkle pojawi się cienka i niewidoczna warstwa, która będzie chronić je przed smugami. Co więcej, substancja spowolni odkładanie się brudu na szybach, dzięki czemu będziesz mógł myć okna zdecydowanie rzadziej. 

Do czego jeszcze użyć aptecznego środka?

Poza myciem szyb, gliceryna przyda się osobom noszącym na co dzień okulary. Gdy przechodzi się z chłodnego powietrza do ciepłego, np. wchodząc do sklepu, szkiełka w oprawkach natychmiast pokrywają się parą. 

Aby tego uniknąć, trzeba jedynie wyczyścić dokładnie szkła suchą ściereczką, a na koniec przetrzeć je 2-3 kroplami gliceryny. Co jakiś czas należy zaaplikować ją ponownie - po czasie, jej warstwa może się zetrzeć z powierzchni okularów. 

Projekt bez nazwy - 2023-11-27T122539.176.jpg
canva/Alexander's Images
Polerowanie okularów gliceryną

Zobacz także:

Tagi: Okna mycie szyby