DomekIOgrodek.pl
kurz

Wikimedia Commons/Carrotkit (CC0 Domena publiczna)

Kurz - jak pozbyć się go z domu?

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Kurz w domu sprawia problem każdemu - osadza się na podłodze, szafkach, dywanach i wielu innych miejscach, które trudno wysprzątać. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy zarówno opóźnić jego powstawanie, jak i błyskawic

Kurz jest w naszym domu wszędzie - szarawy pył osadza się na podłodze, szafkach, dywanach... Byle podmuch jest w stanie roznieść go po reszcie mieszkania.

Czym właściwie jest ten osad? Składają się na niego głównie martwy naskórek, roztocza, grzyby, mikroskopijne odchody owadów i wiele innych. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, dlatego warto jak najszybciej zaopatrzyć się w sposoby, które pozwolą nam pozbyć się kurzu skutecznie i na długo!

Kurz na podłodze - największy problem

Podłoga jest największą powierzchnią w naszym domu, więc to na niej osadza się większość kurzu. Pył jest ciągle wzbijany, przez co roznosimy go po całym mieszkaniu i problem się pogłębia. Jak już wiecie, ten osad zawiera w sobie wiele naprawdę odrzucających elementów, dlatego do tej powierzchni trzeba przyłożyć się wyjątkowo pilnie.

Żelazną zasadą jest to, aby pierwszym krokiem było zawsze bardzo porządne odkurzenie podłogi! To absolutna konieczność, ponieważ większość odkurzaczy wzbija kurz, który następnie potrzebuje około 20 minut, aby opaść.

Najlepiej jest wybrać odkurzacz, który ma również funkcję odkurzania na mokro oraz wygodną opcję sprzątania pod łózkami i innymi meblami, gdzie kurz osadza się najczęściej. Przyda się również spory pojemnik na ten szary pył. Redakcja Domek i Ogródek poleca robota odkurzającego BLAUPUNKT [ZOBACZ], który posiada wszystkie te funkcje! Marka Lidl wprowadziła ten produkt do swojej oferty w bardzo korzystnej cenie. Znakomicie poradzi sobie z najbardziej zakurzoną podłogą, a także z krawędziami i narożnikami, dzięki specjalnym szczotkom, które zbierają nawet najdrobniejsze cząstki szarego osadu.

Kurz na dywanach

Kurz, który osiada na dywanach, jest również wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Drobinki zatrzymują się we włosiu i wnikają w nie, przez co są wyjątkowo trudne do wywabienia. Do uprzątnięcia dywanów potrzebujemy więc urządzenia, które dogłębnie i niezwykle dokładnie pochłonie brud z tej powierzchni.

Perfekcyjnie poradzi sobie z tym hitowy i wręcz legendarny produkt, jaki możemy znaleźć w ofercie Lidla, czyli genialna szczotka akumulatorowa Quick & Clean z Viledy [ZOBACZ]! To uwielbiane urządzenie znakomicie sprawdzi się do czyszczenia dywanów, ponieważ jest zaopatrzony w specjalne rolki, które zbierają wszelkie drobinki kurzu, a także włosy i inne zabrudzenia. Na dodatek dostępna jest w świetnej cenie.

Kurz na półkach i innych trudno dostępnych powierzchniach

Kurzu na półkach raczej nie zbierzemy odkurzaczem, musimy więc zdecydować się na działanie mniejszymi akcesoriami. Dobrze sprawdzi się więc drobne urządzenie, które z łatwością wyzbiera pył z trudno dostępnych powierzchni i zakamarków. Funkcja czyszczenia na mokro zaoszczędzi nasz czas na przecieranie powierzchni ściereczką.

Lidl przygotował w swojej ofercie poręczny i malutki akumulatorowy odkurzacz SILVERCREST [ZOBACZ], który najpierw wysprząta twoje półki na sucho, a następnie wykończy wszystko na mokro! Ma spory pojemnik zbierający kurz i specjalne końcówki do sprzątania trudnych miejsc.

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >