DomekIOgrodek.pl
Ogródek

Wikimedia Commons/7alaskan) (CC0 Domena publiczna)

Kwiaty - najłatwiejsze w uprawie

11 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Większość z nas kocha widok barwnych roślin rozwijających się w naszych ogrodach. Jednak nie zawsze mamy tyle czasu i siły, żeby hodować gatunki, które wymagają od nas zaawansowanej pielęgnacji i ciągłego doglądania. Dlatego przygotowaliśmy dla was

Efektowny gród to marzenie chyba każdego właściciela domku jednorodzinnego. Dom otoczony zielonym trawnikiem, pięknymi rabatami pełnymi wielobarwnych kwiatów, egzotyczne odmiany roślin... Wszystko to brzmi wspaniale, ale pamiętajmy, że wymaga ogromu pracy i poświęcenia. Nie każdy z nas jest w stanie zapewnić swojemu zielonemu zakątkowi tyle zaangażowania, wielu z nas nie posiada również tak zaawansowanych umiejętności.

Dlatego podczas planowania ogrodu warto postawić najpierw na łatwe w uprawie rośliny, które urosną niemal wszędzie i nie są wymagające w pielęgnacji. Będzie to świetny wstęp do stworzenia pięknej, a zarazem mało pracochłonnej działki. W jakie rośliny powinniśmy więc zainwestować?

Piwonia

Piwonie to byliny, które mogą rosnąć w jednym miejscu nawet ponad piętnaście lat! Zakwitają zwykle w trzecim roku od posadzenia. Ich dużym plusem jest znakomita odporność na niskie temperatury i mroźne powietrze. Przepięknie pachną, sprawiając, że przebywanie w ogrodzie nabierze nowej jakości, a do tego zachwycają różnorodnością barw, od czerwieni do żółci.

Nagietek

Okres rozwoju nagietków przypada od lipca do października. Jedyne czego im potrzeba to w miarę nasłonecznionego miejsca i wilgoci. Kwiat ten rośnie nawet na ubogich glebach. Zapracowani ogrodnicy, którzy nie mają czasu na spędzanie przy roślinach wiele czasu, będą zadowoleni - jeśli raz wsiejemy nagietek, będzie on rozsiewał się później sam.

Aksamitka

Aksamitki to bardzo wdzięczne kwiaty - mienią się radosnymi, pomarańczowymi i żółtymi barwami, sprawiając, że nasz ogród staje się dużo bardziej "żywy". Nie mają zbyt dużych wymagań w kwestii warunków glebowych czy atmosferycznych, zapewnijmy im jedynie nasłonecznione miejsce w rabacie. Pięknie będą wyglądać także w doniczkach i pojemnikach zawieszonych na ścianie altanki.

Nasturcja

Nasturcja kocha swobodę - bardzo szybko się rozrasta, anektując sporą część ogrodu! Dobrze odnajduje się w lekko zacienionych obszarach. Zachwyca swoimi czerwonymi, żółtymi i pomarańczowymi kwiatami, które ozdabiają naszą działkę od czerwca do września. Jeśli chcemy nieco ograniczyć zasięg nasturcji, możemy zasadzić ją w donicy.

Wilec

Wilce świetnie sprawdzą się jako ozdoba ściany domu lub altanki, ponieważ z łatwością wspinają się po wszelkich podporach. Mogą rozrastać się także na drzewie, ławce, czy innych ozdobach ogrodowych. Ich wygląd jest wyjątkowo atrakcyjny - kieichowe, wielobarwne kwiaty przykują uwagę każdego.

Mniej popularne kwiaty, które są łatwe w uprawie

Powyższe gatunki są doskonale znane każdemu, a co z tymi nieco mniej popularnymi roślinami ozdobnymi

Kwiat, który jest chyba najprostszy w uprawie i urośnie niemal wszędzie to bodziszek - jest niezwykle urokliwy i wytrzymały na warunki atmosferyczne. Inne rośliny ozdobne, które będą znakomicie rozwijać się bez większych starań, to przywrotnik, kosaciec, tawułka, bluszcz czy kokoryczka.

Źródło: twojogrodek.pl

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >