Łazienka
pixabay.com/robertwaghorn (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 13 Stycznia 2021

Trendy do twojej łazienki w 2021

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, każdy rok rządzi się swoimi prawami. Moda się zmienia, pojawiają się nowości, które możemy wykorzystać w swoich mieszkaniach. Dzisiaj przyjrzymy się świetnym i funkcjonalnym trendom, które warto zastosować w 2021 roku w łazience!

Funkcja łazienek na przestrzeni lat przeszła prawdziwą transformację. Nie jest to już tylko i wyłącznie miejsce, w którym bierzemy prysznic - teraz ważne jest również to, aby było przytulnie i pięknie. Z tego wynika między innymi rezygnacja z wyłożenia całego pomieszczenia płytkami, na rzecz korzystania z rozwiązań przeznaczonych dla pokojów wypoczynkowych, takich jak sypialnia czy salon.

W tym artykule przedstawimy trzy świetne trendy, które możesz zastosować w swojej łazience, robiąc furorę wśród znajomych.

Okrągłe lustro - subtelne wykończenie łazienki

Owalne zwierciadło jest znakomitym pomysłem na złagodzenie nieco kanciastego charakteru łazienki. Taka forma doda naszemu pomieszczeniu łagodności, subtelności, a także sprawi, że całość wyda się optycznie lżejsza.

Okrągłe lustro jest też bardziej oryginalne niż prostokątne, które zwykle króluje nad umywalką. Dodamy więc naszemu wnętrzu wyjątkowości i nieco przełamiemy jego nudny charakter.

Marcin Tyszka wydał fortunę na rośliny, jego dom to prawdziwa dżungla. „Mam ponad 2 tys. roślin”Marcin Tyszka wydał fortunę na rośliny, jego dom to prawdziwa dżungla. „Mam ponad 2 tys. roślin”Czytaj dalej

Naturalne drewno doda łazience przytulności

Naturalne drewno sprawdza się w każdym pomieszczeniu, szczególnie w kuchni i w salonie. Zastosowanie go w toalecie nie wydawało się tak oczywiste, ale rok 2021 przynosi w tej kwestii zmiany!

Warto pomyśleć o wykorzystaniu tego materiału jako elementu mebla, np. szafki pod umywalką. Świetnym pomysłem będzie również postawienie na drobne akcenty i dodatki - dzięki temu łazienka nabierze szlachetności i klasy.

Pamiętajmy oczywiście o zastosowaniu odpowiedniego gatunku. Warto wybrać drewno egzotyczne, które ma znakomitą odporność na wilgoć, lub nasze rodzime - jesionowe, dębowe czy modrzewiowe.

Czarna armatura - elegancki akcent w twojej łazience

Czarna armatura kojarzy się z eleganckimi miejscami albo obiektami użyteczności publicznej - w 2021 roku przełamujemy ten schemat. Taki wyjątkowy element możesz zastosować również w swojej łazience.

Nawet jeśli Twoje pomieszczenie jest proste, to wprowadzając czarną armaturę, dodasz mu nowoczesnego i eleganckiego sznytu. Doskonale sprawdzi się w towarzystwie białych płytek, tworząc pełne klasy połączenie.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News