Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Łazienka posprząta się sama. Wymieszaj dwa produkty, popryskaj płytki i armaturę. Po 15 minutach jej nie poznasz
Kamil Świętek
Kamil Świętek 02.02.2024 21:44

Łazienka posprząta się sama. Wymieszaj dwa produkty, popryskaj płytki i armaturę. Po 15 minutach jej nie poznasz

Mycie łazienki
Canva/Anastasia Collection

Jak wielu środków czyszczących używacie do mycia łazienki? Na pewno wielu biorąc pod uwagę dostępne w sklepach różnorodne preparaty.

Tymczasem okazuje się, że wystarczą zaledwie dwa produkty, aby doczyścić nawet silne zabrudzenia na płytkach i armaturze łazienkowej. Już po 15 minutach nie poznacie swojej łazienki. Jak to możliwe? Zobaczcie sami.

Środki do mycia łazienki

Gdy tylko wchodzimy na dział z przeróżnymi środkami czyszczącymi w dowolnym sklepie, łapiemy się za głowę. Napotykamy niekończące się alejki z przeróżnymi płynami, sprayami, czy granulkami, które rzekomo mają uczynić mycie łazienki łatwym i przyjemnym.

Oczywiście na preparaty te wydajemy krocie, nie myśląc o tym, że przecież kiedyś nasze babcie radziły sobie równie dobrze z osadem na kafelkach, czy armaturze łazienkowej bez specjalistycznej chemii.

Dlaczego zatem zamiast domowej chemii wolimy sklepowe odpowiedniki? Może ze względu na łatwość stosowania i dużą skuteczność? Cóż, jeśli wychodzicie z tego założenia, po przeczytaniu dalszej części artykułu zmienicie zdanie.

Mycie łazienki 2.jpg
Canva/Mikes-Photography, pixabay

Wystarczą dwa środki, by twoja łazienka lśniła jak nigdy

Okazuje się, że wystarczą zaledwie dwa składniki, aby skutecznie poradzić sobie z niemalże wszystkimi zabrudzeniami, jakie spotkać możemy w łazience. Niemożliwe powiedziecie? W takim razie przygotujcie sobie wodę i ocet.

Dwa składniki mieszamy ze sobą pół na pół i przelewamy do butelki z atomizerem. Następnie spryskujemy środkiem płytki, czy armaturę łazienkową i czekamy około 15 minut. Po tym czasie przecieramy czyszczone powierzchnie szmatką i… gotowe. Mycie łazienki nigdy nie było tak proste.

Jak pozbyć się zapachu octu z łazienki?

Chociaż środek ten jest niezwykle skuteczny, wielu z nas nie toleruje silnego zapachu octu. Myślicie, że nie można mieć wszystkiego? Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że do preparatu dodacie kilka łyżeczek soku z cytryny, aby po myciu łazienki panował w niej przyjemny, cytrusowy zapach.

Jeśli jednak i to was nie przekonuje, mamy dla was szokującą wiadomość. Zapach octu z naszego preparatu ulatnia się niezwykle szybko. To zasługa rozrobienia go pół na pół z wodą. Dlatego też już po kilkunastu minutach od czyszczenia łazienki w ogóle nie będziecie czuli ostrej woni octu.

Mycie łazienki 3.jpg
Canva/AlexRaths, Getty Images Pro

ZOBACZ TAKŻE: