DomekIOgrodek.pl
Mały ogród

pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/frolicsomepl

Triki, które pozwolą optycznie powiększyć mały ogródek.

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Większość z nas nie ma możliwości posiadania ogromnego ogrodu, w którym możemy umieścić wszystko, o czym marzylibyśmy na dużej przestrzeni. Są jednak pewne sposoby, aby w pełni wykorzystać to, co już mamy i stworzyć przyjemny, oraz optycznie powięk

Powiększające optycznie triki są niezbędne, w momencie, gdy nasz ogródek nie ma idealnego kształtu, ani rozmiaru. Mała powierzchnia lub wąski teren znacznie utrudniają aranżację.

Można jednak zdziałać cuda, łagodząc niedogodności, gdy umieścimy lustra w ogrodzie, bądź stworzymy wijące się ścieżki zamiast prostych.

Lustra w małym ogrodzie 

Umieszczenie lustra w ogrodzie to świetny sposób na jego optyczne powiększenie. Ten trik stosowany jest zwykle w mieszkaniach, jednak i w tym wypadku spełni swoją funkcję.

Lustro powinno być wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, powinno również dobrze odbijać. Zwierciadło powinno być lekko pochylone, aby nie odbijało osoby stojącej naprzeciwko i roślin. 

Granice pomiędzy lustrem można zamaskować roślinami - pnączem lub ozdobnym krzewem. Dzięki temu efekt będzie subtelny i naprawdę magiczny. 

Wijące się ścieżki w twoim małym, zaczarowanym ogrodzie

W każdym ogrodzie powinna znajdować się ścieżka. W dużym może być ona prosta. Jednak bardziej efektownie, szczególnie na małych powierzchniach sprawdzą się wijące dróżki

Gdy będziemy patrzeć na ogród, będzie się wydawało, że można urządzić sobie naprawdę długi spacer. Ścieżkę dodatkowo można zakończyć skalniakiem, lub ozdobnymi roślinami - pozwala to na stworzenie iluzji, iż ogród ciągnie się jeszcze daleko

Dodatkowo im bliżej granic ogrodu, tym ścieżki powinny być węższe

Ściany z roślin w małym ogrodzie 

Należy zadbać o to, aby ukryć granice małych ogródków. Typowe ogrodzenia powinny zostać zamaskowane przez rośliny. Niewskazany jest żywopłot, czy wysokie drzewa. Idealnie sprawdzą się tak zwane pionowe ogrody, które sprawią wrażenie, że za nimi kryje się kolejna część ogrodu

Gra kolorem w małym ogrodzie

Jeśli w ogrodzie zdecydowaliśmy się na inwestycje w kolorowe kwiaty, warto wiedzieć, jak rozmieścić je, aby zyskać na przestrzeni. 

Rośliny pomarańczowe, czerwone, czy żółte należy usytuować bliżej domu. Im dalej - kwiaty powinny przechodzić w zimniejsze kolory, czyli fiolet, czy niebieski. Zimne kolory sprawiają wrażenie, że przedmioty są dalej. 

Źródło: party.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek

  • Szkodliwy wirus, który niszczy pomidory - skuteczny sposób, aby go zwalczyć

  • Ulga dla właścicieli domów, możecie zapłacić niższy podatek

  • Genialny trik ze skórką od banana. Działa na rośliny

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >