Mały ogród
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/frolicsomepl
Weronika Dadok - 17 Stycznia 2021

Triki, które pozwolą optycznie powiększyć mały ogródek.

Większość z nas nie ma możliwości posiadania ogromnego ogrodu, w którym możemy umieścić wszystko, o czym marzylibyśmy na dużej przestrzeni. Są jednak pewne sposoby, aby w pełni wykorzystać to, co już mamy i stworzyć przyjemny, oraz optycznie powiększony obszar. W tym artykule podpowiemy, jak uzyskać taki efekt.

Powiększające optycznie triki są niezbędne, w momencie, gdy nasz ogródek nie ma idealnego kształtu, ani rozmiaru. Mała powierzchnia lub wąski teren znacznie utrudniają aranżację.

Można jednak zdziałać cuda, łagodząc niedogodności, gdy umieścimy lustra w ogrodzie, bądź stworzymy wijące się ścieżki zamiast prostych.

Lustra w małym ogrodzie

Umieszczenie lustra w ogrodzie to świetny sposób na jego optyczne powiększenie. Ten trik stosowany jest zwykle w mieszkaniach, jednak i w tym wypadku spełni swoją funkcję.

Lustro powinno być wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, powinno również dobrze odbijać. Zwierciadło powinno być lekko pochylone, aby nie odbijało osoby stojącej naprzeciwko i roślin.

Niebezpieczeństwo w twoim domu i mieszkaniu, gdy nadchodzą mrozy lepiej uważać. Bardzo ważne faktyNiebezpieczeństwo w twoim domu i mieszkaniu, gdy nadchodzą mrozy lepiej uważać. Bardzo ważne faktyCzytaj dalej

Granice pomiędzy lustrem można zamaskować roślinami - pnączem lub ozdobnym krzewem. Dzięki temu efekt będzie subtelny i naprawdę magiczny.

Wijące się ścieżki w twoim małym, zaczarowanym ogrodzie

W każdym ogrodzie powinna znajdować się ścieżka. W dużym może być ona prosta. Jednak bardziej efektownie, szczególnie na małych powierzchniach sprawdzą się wijące dróżki.

Gdy będziemy patrzeć na ogród, będzie się wydawało, że można urządzić sobie naprawdę długi spacer. Ścieżkę dodatkowo można zakończyć skalniakiem, lub ozdobnymi roślinami - pozwala to na stworzenie iluzji, iż ogród ciągnie się jeszcze daleko.

Dodatkowo im bliżej granic ogrodu, tym ścieżki powinny być węższe.

Ściany z roślin w małym ogrodzie

Należy zadbać o to, aby ukryć granice małych ogródków. Typowe ogrodzenia powinny zostać zamaskowane przez rośliny. Niewskazany jest żywopłot, czy wysokie drzewa. Idealnie sprawdzą się tak zwane pionowe ogrody, które sprawią wrażenie, że za nimi kryje się kolejna część ogrodu.

Gra kolorem w małym ogrodzie

Jeśli w ogrodzie zdecydowaliśmy się na inwestycje w kolorowe kwiaty, warto wiedzieć, jak rozmieścić je, aby zyskać na przestrzeni.

Rośliny pomarańczowe, czerwone, czy żółte należy usytuować bliżej domu. Im dalej - kwiaty powinny przechodzić w zimniejsze kolory, czyli fiolet, czy niebieski. Zimne kolory sprawiają wrażenie, że przedmioty są dalej.

Źródło: party.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News