Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Mam 1 zasadę przy czyszczeniu słuchawki prysznicowej z kamienia. Lśni czystością
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 17.09.2023 15:20

Mam 1 zasadę przy czyszczeniu słuchawki prysznicowej z kamienia. Lśni czystością

Kamień w słuchawce prysznicowej
Materiał YouTube na kanale Take Look

O słuchawce prysznicowej naprawdę łatwo zapomnieć. Ona również potrzebuje raz na jakiś czas porządnego odkamieniania. W innym przypadku może nawet przestać działać. Jak ją doczyścić?

Kamień w słuchawce prysznicowej to nie lada wyzwanie. Często gromadzi się na niej przez lata. Niżej podpowiem, kiedy zabrać się za czyszczenie. 

Kiedy czyścić słuchawkę prysznicową?

Za czyszczenie słuchawki prysznicowej zabieramy się naprawdę rzadko. Zwykle sygnał, że słuchawkę czas umyć mamy znacznie wcześniej. Walory estetyczne są ostatnim znakiem, że pora na sprzątanie pod prysznicem.

Sygnałem, że na słuchawce prysznicowej pojawił się kamień, jest jej gorsze działanie. Zwykle woda zaczyna wolniej lecieć, a strumień nie jest taki jak wcześniej. To pierwszy znak, że czas zabrać się za sprzątanie.

O słuchawce prysznicowej zdarza nam się zapomnieć. Jak najlepiej ją wyczyścić? W dalszej części artykułu zdradzę mój sprawdzony sposób na kamień. Potrafi zdziałać cuda, a słuchawka zacznie działać jak nowa.

Kamień w słuchawce prysznicowej
Canva / Voyagerix, Getty Images

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową z kamienia?

Czyszczenie słuchawki prysznicowej z kamienia wcale nie jest trudne. Warto robić to regularnie. Możemy zastosować preparaty dostępne w sklepach, ale ja mam lepsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Słuchawkę czyszczę w miksturze z octu z wodą w proporcji 1:1. W tak przygotowanej mieszance zanurzam słuchawkę i zostawiam na kilka minut. Ocet zmiękcza kamień, który bez trudu schodzi ze słuchawki prysznicowej.

Słuchawkę możemy w naprawdę prosty sposób wyczyścić. Jest jeszcze jeden sygnał, który powinien nas zaniepokoić. Czasem na słuchawce może pojawić się pleśń. Niżej podpowiem, jak się jej pozbyć.

Uważaj na pleśń na słuchawce prysznicowej

Pleśni ze słuchawki prysznicowej pozbędziemy się domowym sposobem. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się pasta z sody oczyszczonej i wody. Taką mieszankę nakładamy na słuchawkę i zostawiamy na całą noc.

Słuchawka prysznicowa to nie jedyne miejsce, w którym może pojawić się pleśń. Dowiedz się, jak się jej pozbyć z łazienki.

Kamień w słuchawce prysznicowej
Canva / Joquin Corbalan