DomekIOgrodek.pl
Media bez wyboru

Grafika własna

Mężczyzna wystawił psa za okno mieszkania

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Dramatyczne wydarzenie rozegrało się w Lubinie. Jeden z mieszkańców bloku wystawił swojego psa za okno na 9. piętrze. Przerażone zwierzę siedziało na parapecie, aż dostrzegła go sąsiadka, która natychmiast zadzwoniła na policję i nagrała fi

Okrucieństwo niektórych ludzi wobec zwierząt nie zna granic. Na jednym z osiedli w Lubinie doszło do dramatycznego zdarzenia, na szczęście sąsiedzi zareagowali w porę. 

Mężczyzna wystawił psa za okno - interweniowała sąsiadka

Nieszczęsne zwierzę zostało zauważone przez jedną z mieszkanek osiedla. Kobieta zobaczyła psa, który wystawiony był za zamknięte okno. Siedział na parapecie na 9. piętrze budynku, co mogło skończyć się tragicznie dla jego życia.

Sąsiadka przyjęła godną pochwały postawę i natychmiast zadzwoniła na policję. Na wszelki wypadek nagrała również film, który dokumentował całe zdarzenie.

Jak się okazało, było to bardzo mądre posunięcie, ponieważ gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, pies został zabrany z powrotem do mieszkania.

Mężczyzna wystawił psa za okno - policja zareagowała szybko

Odpowiednie służby po telefonie kobiety przybyły na miejsce. Jednak pomimo wielu prób dostania się do mieszkania nikt im nie otworzył, ani nie zareagował na dzwonek i pukanie.

Jak się okazało, brutalny mężczyzna nie był właścicielem zwierzęcia. Posiadaczki psa nie było w tym czasie w domu, ale sprawa została przekazana dzielnicowemu, który szybko się z nią skontaktował.

- Kobieta oświadczyła, że nie wiedziała, że jej pupil był wystawiany na parapet, a tym samym na ogromny stres i traumę – powiedziała portalowi Sylwia Serafin, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Mężczyzna wystawił psa za okno - teraz postawiono mu zarzuty

Policja namierzyła 32-letniego sprawcę przestępstwa, któremu postawiono już zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem. Całe szczęście, że zabrał psa do środka, zanim doszło do najgorszego.

- Mężczyzna tłumaczył, że gdy blok był remontowany, to pies wychodził na rusztowanie i się do tego przyzwyczaił – relacjonuje Sylwia Serafin.

Właścicielka czworonoga zarzeka się, że nie wiedziała, co mężczyzna wyrabia ze zwierzęciem i jak wielkiej traumy mu dostarcza. Zadeklarowała, że od tej pory sama będzie sprawowała opiekę nas pupilem, jednak wciąż mieszka z przemocowym partnerem, więc pies nie będzie stuprocentowo bezpieczny.

Według polskiego prawa za znęcanie się nad zwierzętami może grozić nawet do trzech lat więzienia, a w przypadku szczególnego okrucieństwa - nawet 5 lat.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: onet.pl

Zdjęcie tytułowe jest screenem pochodzącym ze strony twitter.com/stumbras3, gdzie możecie zobaczyć całe nagranie brutalnego zajścia.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Gdy zobaczył, co kryje się w toalecie, natychmiast chwycił za telefon

  • Hodowla warzyw z resztek, genialny pomysł

  • Nietypowy dom Krzysztofa Rutkowskiego

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >