DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Mieszam z wodą i spryskuję kabinę prysznicową. Działa o wiele lepiej niż ocet i soda
Kamil Świętek
Kamil Świętek 01.10.2023 14:07

Mieszam z wodą i spryskuję kabinę prysznicową. Działa o wiele lepiej niż ocet i soda

Jak usunąć osad z kabiny prysznicowej
Canva/Viechslav

Utrzymanie w czystości kabiny prysznicowej graniczy niemalże z cudem. Twarda woda i osad z mydła sukcesywnie utrudniają nam dbanie o ten element armatury łazienkowej.

Czy istnieje zatem skuteczny sposób na to, jak usunąć osad z kabiny prysznicowej? Oczywiście, że tak. W tym celu warto wykorzystać domowe sposoby.

Dlaczego kabina prysznicowa tak się brudzi?

Każdy, kto ma w łazience kabinę prysznicową, wie, o czym mówimy. Aby utrzymać kabinę prysznicową w nienagannym stanie, teoretycznie wystarczyłoby przecierać ją regularnie po każdym jej użyciu, ale czy ktoś tak robi?

Oczywiście, że nie. W związku z powyższym powstaje wiele mitów na temat tego, jak wyczyścić kabinę prysznicową. Wielu z nas twierdzi, że do jej czyszczenia, należy używać wyłącznie specjalistycznej chemii, inni demonizują kabinę prysznicową, jako najmniej higieniczne miejsce w łazience.

Prawda jest jednak zgoła inna. Wystarczy, że połączymy: 2 szklanki wody, łyżkę octu, pół szklanki alkoholu, pół szklanki wody utlenionej i łyżkę płynu do mycia naczyń w pojemniku ze spryskiwaczem, całość dobrze wymieszamy i naniesiemy na kabinę prysznicową. Po kilku minutach wystarczy przetrzeć ją szmatką i gotowe.

Jak usunąć osad z kabiny prysznicowej 3.jpg
Canva/Gustavo Fring, Pexels

Jak usunąć osad z kabiny prysznicowej?

Do usunięcia osadu z kabiny prysznicowej równie dobrze nada się soda oczyszczona połączona z wodą w taki sposób, aby powstała gęsta pasta. Pastę należy nałożyć na kabinę prysznicową, odczekać chwilę i dokładnie umyć powierzchnię.

Równie dobrze do czyszczenia kabiny prysznicowej nada się kwasek cytrynowy pomieszany z wodą. Na szklankę ciepłej wody dodajemy dwie łyżki kwasku cytrynowego. Preparatem opryskujemy kabinę prysznicową i myjemy tak samo, jak przy użyciu płynu do mycia szyb.

Profilaktyka przeciw kamieniowi na kabinie prysznicowej

Aby przeciwdziałać powstawaniu kamienia na kabinie prysznicowej, wystarczy po każdym prysznicu zebrać nadmiar wody ze ścianek za pomoc ściągaczki.

Chociaż trudnym zadaniem będzie przekonanie do tej czynności wszystkich domowników, warto podjąć się tego wyzwania. Oszczędzi Wam to masę czasu na szorowanie kabiny prysznicowej z osadu z wody i mydła.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest Wasz patent na idealnie czystą kabinę prysznicową? Macie sprawdzone metody na to, jak usunąć osad z kabiny prysznicowej? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.

Jak usunąć osad z kabiny prysznicowej 2.jpg
Canva/Ivan Halkin, Getty Images

Zobacz także: