Mieszkania plus
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/skorchanov
Weronika Dadok - 20 Stycznia 2021

Mieszkanie Plus - jest znacznie mniej mieszkań, niż obiecano

W ramach programu Mieszkanie plus, w 2019 roku zapowiadano, iż w budowie będzie 100 tysięcy mieszkań. W rzeczywistości jednak wygląda to zupełnie inaczej. Pojawiło się ich znacznie mniej.

W 2019 roku w ramach projektu programu Mieszkanie plus powinno być w budowie 100 tysięcy mieszkań. Niestety tak się nie stało, a zapowiedzi okazały się pustymi słowami.

Jak przyznała Anna Kornecka podczas wtorkowego posiedzenia komisji sejmowych, na koniec 2020 roku wybudowanych oraz w budowie było 26 182 mieszkań.

W stosunku do pierwotnej wizji, niestety nie jest to zadowalającym wynikiem.

Mieszkanie plus czym się charakteryzuje

Jak dowiadujemy się na łamach tvn24.pl według Anny Korneckiej program Mieszkanie plus to budowa mieszkań na zasadach rynkowych. Mieszkań na wynajem, z opcją potencjalnej własności. Jest adresowany do osób posiadających zdolność czynszową.

Poczta Polska ściga dłużników, chodzi o ważną domową opłatę. Większość Polaków nie płaciPoczta Polska ściga dłużników, chodzi o ważną domową opłatę. Większość Polaków nie płaciCzytaj dalej

Powyższy program został oficjalnie zainaugurowany 12 października 2016 roku. Jest jednym z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Zawiera rozwiązania wspierające budowanie mieszkań na wynajem, które mają umiarkowany czynsz, na zasadach rynkowych wykorzystując grunty publiczne.

Zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego

Rzeczywistość niestety, gdy patrzymy na liczby, nie jest taka kolorowa, jak zapowiadano.

Premier Mateusz Morawiecki obiecywał, iż w 2019 roku w ramach programu Mieszkanie plus będzie w budowie 100 tysięcy mieszkań. Tak się jednak nie stało...

Źródło: tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News