Moja ciocia zakopała to pod różą. Teraz kwitnie jej, jak nigdy wcześniej
Wielu ogrodników zastanawia się, w jaki sposób zadbać o królową kwiatów ogrodowych. Tak, róża to definitywnie roślina trudna w uprawie, której piękno w pełni motywuje do prac pielęgnacyjnych.
Moja ciocia poszła jednak o krok dalej. Zdradziła mi, w jaki sposób dba o swoje kwiaty. Ten patent jest tak prosty, że aż trudno w niego uwierzyć.
Domowy nawóz do róż
Moja ciocia dawno już stwierdziła, że syntetyczne odpowiedniki nie są zgodne z jej wizją ogrodnictwa. Zawsze twierdziła, że najlepsze nawozy to te naturalne, które przygotowujemy z odpadów.
Nic w tym dziwnego. W końcu w domu odpadów żywnościowych, czy to skorupek po jajkach, czy fusów z kawy jest aż nadmiar. W przypadku róży okazuje się, że wspomniane środki nie wystarczą.
Domowy nawóz do róży możemy przygotować za to ze skórek po bananie. Czy wiecie, jak zastosować ją w ogrodzie? Moja ciocia znalazła na to łatwy sposób.
Wykorzystaj skórki po bananie w ogrodzie
Róże do prawidłowego wzrostu potrzebują fosforu i potasu, czyli związków, które są zawarte w skórce od banana. Przygotowany na ich bazie domowy nawóz do róży znacząco poprawia nie tylko odporność roślin na choroby i warunki środowiskowe, ale również wspomaga proces kwitnienia.
Mało tego, skórki po bananie to także doskonały środek odstraszający mszyce. Wystarczy zalać skórki po bananie wodą, a po dwóch tygodniach rozcieńczyć roztwór 1:1 z wodą. Teraz pozostało tylko opryskać róże i problem z głowy.
Stwórz nawóz do róży ze skórki po bananie
Aby stworzyć wspomniany domowy nawóz do róży ze skórki po bananie, wystarczy pociąć je na drobne kawałki i zakopać pod rośliną czy nowym krzewem. Na tym cała filozofia się kończy.
Warto zaznaczyć, że tak użyta skórka po bananie działa, jak domowy nawóz do róży o działaniu długookresowym. Oczywiście można na bazie skórki po bananie przygotować zawiesinę, ale wówczas należy ją ususzyć, zalać wodą i odczekać kilka dni.
Jeśli zatem zależy wam na działaniu doraźnym, możecie przygotować nawóz płynny. Z kolei, jeśli wolicie podejść do uprawy róży holistycznie, jak moja ciocia, domowy nawóz do róży o działaniu długofalowym z pewnością skradnie wasze serca.
ZOBACZ TAKŻE:
- Rozsyp na grządkach. Działa na ślimaki lepiej niż niebieski granulat
- Z tej rośliny moja babcia robiła najlepszy przetwór. W sklepie nie ma szans taki dostać
- Zadbaj o rośliny po intensywnym deszczu. Tak robią ogrodnicy