DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Najlepszy babciny patent na czyste fugi. Po grzybie i zaciekach nie zostanie żaden ślad
Adam Moskal
Adam Moskal 14.01.2023 15:43

Najlepszy babciny patent na czyste fugi. Po grzybie i zaciekach nie zostanie żaden ślad

Jak czyścić fugi?
canva/AndreyPopov, Getty Images

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że babcine triki i rozwiązania zazwyczaj są najlepsze. Nie inaczej jest w poniższym przypadku. Tania mieszanka domowych produktów idealnie czyści fugi z pozostałości po grzybach czy zaciekach. Niżej dokładnie zdradzamy jak przygotowywały ją babcie.

Fugi znajdujące się między kafelkami w łazience potrafią nieźle uprzykrzyć życie. Ciągła wysoka wilgotność powietrza i częste zalewanie ich wodą powoduje, że stanowią idealne środowisko do rozwoju grzybów. Babcie mają jednak na to rozwiązanie.

Babciny patent na brudne fugi

Czyszczenie fug kojarzy się z trudną, mozolną pracą, na którą trzeba poświęcić przynajmniej kilka godzin. Na szczęście istnieje znacznie lepszy patent niż żmudne szorowanie ich zwykłą szczotką.

Babciny sposób na fugi składa się z trzech produktów, które można z łatwością znaleźć w każdym polskim domu. Mowa o sodzie oczyszczonej, occie spirytusowym oraz zwykłej wodzie. Ich niewielka cena i ogromna skuteczność są największymi zaletami.

To najgorszy szkodnik drzew owocowych, uporasz się z nim już w lutym. Musisz się spieszyć

Jak zrobić babciny środek do czyszczenia fug?

Na początku należy wymieszać pół szklanki octu ze szklanką sody oczyszczonej oraz połową szklanki wody. Gdy całość przestanie się gwałtownie pienić, nałóż pastę na pobrudzone fugi i zostaw ją na 30 minut. Po tym czasie możesz ją spłukać bieżącą wodą.

Jeśli zabrudzenia nie zeszły całkowicie, możesz wydłużyć czas, podczas którego pasta znajduję się na fudze.

Czyste fugi
Czyste fugi; canva/makkayak, Getty Images Signature

Trik zabezpieczający fugi przed grzybem

Rozwój pleśni na fugach jest nie tylko nieestetyczny, lecz również stwarza ryzyko dla zdrowia. Aby zatrzymać pojawianie się pleśni na fugach, po ich wyschnięciu wystarczy przetrzeć je świeczką. Warstwa wosku uchroni fugę przed wodą, a tym samym pleśń nie będzie miała miejsca do funkcjonowania.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek: