Najmniejszy dom świata sprzedany
pixabay.com/StephanieAlbert (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 15 Stycznia 2021

Najmniejszy dom świata sprzedany. Ma 4 metry kwadratowe

W Bremie w północnych Niemczech doszło do sprzedaży najmniejszego domu świata. Lokal ma jedynie... cztery metry kwadratowe! Nabywcą został popularny Youtuber, Fynn Kliemann. Mężczyzna pokazał wnętrza swojego malutkiego mieszkanka, które mogą nieźle zadziwić.

Niektóre nieruchomości, które oferowane są na rynku, potrafią nieźle zadziwić swoimi gabarytami. Niedawno pisaliśmy o najwęższym domu świata, który znajduje się w Warszawie (możecie przeczytać o nim tutaj), teraz z kolei przyszedł czas na... najmniejszy!

To wyjątkowe miejsce znajduje się w niemieckiej Bremie, w niezwykłej dzielnicy Schnoor, która wygląda iście bajkowo - charakteryzują ją różnokolorowe, urocze domki. Wśród nich skrywa się ten wyjątkowy, malutki domeczek, który właśnie znalazł nabywcę!

Najmniejszy dom świata - nietypowa nieruchomość

Pod koniec 2020 roku najmniejszy dom świata został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem firmy maklerskiej Kensington. Co ciekawe, narzucona przez nich cena wyniosła... 77 777 euro (w przeliczeniu to około 353 tysiące złotych). Oferta zrobiła furorę nie tylko w Niemczech - dotarła także do USA i Chin! Łącznie poważnie zainteresowanych tą niezwykłą „chatką” było aż 150 osób.

- Nigdy nie spodziewaliśmy się tak dużej uwagi - przyznał agent nieruchomości Tobias Lachmann na łamach Niemieckiej Agencji Prasowej.

„Nasz nowy dom”: decyzja zapadła, chodzi o rodzinę, której spalono dom. Dowbor dotrzymała słowa„Nasz nowy dom”: decyzja zapadła, chodzi o rodzinę, której spalono dom. Dowbor dotrzymała słowaCzytaj dalej

Najmniejszy dom świata ma ciekawą historię. Ponad stuletni budyneczek służył nawet jako... kurnik. Był również cysterną na wodę, a skończył jako biuro. Poprzedni właściciel, jeszcze przed sprzedażą nieruchomości, wyraził w Radiu Bremen nadzieję, że znajdzie nabywcę, który naprawdę doceni to wyjątkowe miejsce nazywane przez niego „klejnotem”.

Jak widać, znalazła się odpowiednia osoba - dom został sprzedany Yotuberowi Fynnowi Kliemannowi, który jest również rzemieślnikiem i muzykiem.

Najmniejszy dom świata - da się tam wygodnie zamieszkać?

Powierzchnia użytkowa malutkiego, parterowego domku to jedynie... cztery metry kwadratowe! Na tej mikroskopijnej powierzchni mieści się prysznic i toaleta, wnęka sypialna i malutki aneks kuchenny. Na dachu znajduje się uroczy taras.

Nowy właściciel jest swoim nowym gniazdkiem szczerze zachwycony i nie może się doczekać, aż da upust swojej kreatywności.

- To naprawdę fajne. 4 metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej - to będzie prawdziwe wyzwanie inżynieryjne, żeby w ogóle wstawić tam łóżko - ekscytuje się Fynn Kliemann. Mężczyzna pokazał zdjęcie wnętrza domu na swoim Instagramie.

Źródło: weser-kurier.de

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

wnętrze najmniejszego domu świata

Zdjęcie jest screenem z Instagrama Fynna Kliemana, który został nabywcą najmniejszego domu świata w Bremie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News