Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Najmodniejszy kolor kuchni w 2024. Te aranżacje biją rekordy popularności
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.05.2024 15:38

Najmodniejszy kolor kuchni w 2024. Te aranżacje biją rekordy popularności

Gotowanie w kuchni
Fot. Canva/Galina Zhigalova

Kuchnia to zdecydowanie centrum domu. Nie bez przyczyny często łączymy ją z salonem. Często mamy w niej sporych rozmiarów stół i nie bez powodu to właśnie w niej odbywają się najciekawsze rozmowy na imprezach.

Gdy jednak wpada nam do głowy remont kuchni, wiemy, że na miejscu tym nie warto oszczędzać. W końcu chcemy, aby cieszyło nas przez kolejne lata i nie wychodziło z mody. Czy wiecie, jaki jest najmodniejszy kolor kuchni w 2024 roku?

Jak urządzić kuchnię swoich marzeń?

Remont kuchni wiąże się z ogromnym bałaganem. Gdy idziemy na całość, a nie jedynie odświeżamy wnętrze, chcemy, aby nasze odnowione pomieszczenie cieszyło oko na długo.

Dlatego też przy aranżacji kuchni nie oszczędzajcie na materiałach. Stosujcie plamoodporne, zmywalne farby i zadbajcie o jakość nowego blatu roboczego, czy frontów szafek. Dzięki temu elementy te posłużą Wam na dłużej.

Starą jak świat zasadą, która w 2024 roku dalej nie wychodzi z mody, jest stawianie na uniwersalne wykończenie kuchni, najlepiej w naturalnych barwach, z dosyć prostymi frontami. Dzięki temu bez trudu dokupicie kolejne elementy wyposażenia kuchni, a w razie uszkodzenia, bez problemu znajdziecie zastępczy element.

Kuchnia 2.jpg
Fot. Canva/phototropic, Getty Images Signature

To najmodniejsze połączenia kolorystyczne w kuchni w 2024 roku

No dobrze, kuchnia ma być naturalna, funkcjonalna i modna – czyli w zasadzie jaka? Zalecamy utrzymanie jej w trzech głównych kolorach, z czego ostatni (najbardziej wyróżniający się), niech będzie przeznaczony jako kolor detali.

Od lat w designie kuchni dominuje biel, odcienie zieleni, brązu, czy nawet szarości i czerni. Kolory te nawiązują do natury, a ponadto są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Niech brąz zagości na Waszych blatach roboczych, szarość na posadzce, a biel na frontach szafek – to połączenie ponadczasowe!

Czy stać Cię na tę ekstrawagancję?

Nieco droższym, może troszkę bardziej kłopotliwym rozwiązaniem (jeśli będziemy chcieli dokupić elementy w podobnej kolorystyce), są pastelowe odcienie mięty, czy beżu. W luksusowych kuchniach zamiast bieli często używa się koloru kremowego.

Akcentem typowo designerskim, uznawanym za przejaw luksusu jest postawienie na dodatki w kolorze butelkowej zieleni. To dosyć ciężki kolor, jak na barwę frontów szafek, ale na przykład świetnie sprawdzi się na uchwytach, oświetleniu, czy lamelach ściennych.

Pamiętajcie jednak, że kuchnia przede wszystkim powinna być dla was maksymalnie funkcjonalną przestrzenią, która cieszyć będzie was, a nie krytyków sztuki w postaci ciekawskich sąsiadów. Miejcie to na uwadze, przeprowadzając gruntowny remont kuchni.

Kuchnia 3.jpg
Fot. Canva/Max Rahubovskiy, Pexels

ZOBACZ TAKŻE: