Nasz nowy dom
facebook.com/GminaCiechanowiec/TRICOLORS/East News
Marta Idzikowska - 22 Stycznia 2021

„Nasz nowy dom” niedługo wkroczy do akcji ratując spalony dom

Niedawno pisaliśmy o tym, że rodzina pani Beaty, której dobytek został spalony, ponownie uzyska pomoc w remoncie dzięki ekipie „Nasz nowy dom”. Wcześniej, dzięki ludziom o wielkich sercach, udało się postawić im całkiem nowy, murowany budynek. Niedługo do pomocy przyłączy się ekipa programu z Katarzyną Dowbor na czele - wykończą wnętrza i zadbają o sprzęt.

Ekipa „Nasz nowy dom” już wiele razy przysłużyła się polskim rodzinom będącym w potrzebie. Dzięki ciężkiej pracy udaje się wyremontować budynki, które wydają się niemożliwe do odnowienia.

Podobnie było w przypadku pani Beaty Zacharewicz z gminy Ciechanowiec, której Katarzyna Dowbor w 2017 roku pomogła stworzyć nowe i bezpieczne gniazdko, w którym cała rodzina szczęśliwie żyła aż do lata zeszłego roku. Wtedy doszło do tragedii - sąsiad, który wykonywał prace w obejściu, zasnął w ich salonie z papierosem w ustach.

Wybuchł pożar, który strawił cały budynek. Rodzina została bez dachu nad głową.

„Nasz nowy dom” - pani Beacie pomogli ludzie dobrej woli

Po tym strasznym wydarzeniu pogorzelcom trudno było pozytywnie spojrzeć na życie. Nie mieli już swojego bezpiecznego gniazdka, które z takim sercem remontowała ekipa programu. Czasowo znaleźli schronienie dzięki dyrektorce Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.

Domowe triki na pozbycie się zapachu papierosów z mieszkania. Będziesz zdziwiony, gdzie się osadzaDomowe triki na pozbycie się zapachu papierosów z mieszkania. Będziesz zdziwiony, gdzie się osadzaCzytaj dalej

Los jednak uśmiechnął się do poszkodowanej rodziny! Dzięki burmistrzowi Ciechanowca, który zorganizował zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu pani Beaty, udało się postawić całkiem nowy, murowany budynek!

Jak czytamy na Facebooku gminy Ciechanowiec, dzięki wielkim sercom darczyńców, udało się zebrać ponad 86 tysięcy złotych. Za tę kwotę zakupiono materiały budowane. Pomogła także Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza, która przekazała kwotę 10 tysięcy złotych. Przeznaczono ją na zakup drzwi i okien.

"Nasz nowy dom" - niedługo na teren domu wkroczy Katarzyna Dowbor

Dzięki pomocy dobrych ludzi dom jest już w zaawansowanym stadium budowy. Na zdjęciu zamieszczonym na Facebooku gminy Ciechanowiec możemy zobaczyć pełną bryłę budynku, ze wstawionymi oknami i prawie skończonym dachem. Widać, że praca wre!

Pani Beata codziennie sprawdza, na jakim etapie jest budowa domu. Jej synowie, którzy przez długie miesiące nie mogli nawet spojrzeć na pogorzelisko, odzyskują nadzieję.

W marcu tego roku dom ma być już gotowy do dalszych prac. A kto je wykona? Oczywiście ekipa „Nasz nowy dom”! Katarzyna Dowbor zadeklarowała, że pomoże rodzinie w wykończeniu wnętrz i zakupie wyposażenia oraz wszystkich potrzebnych sprzętów. Odcinek, w którym będzie pokazana ta niezwykła metamorfoza, pojawi się na antenie Polsatu w nowym sezonie.

Zdjęcie domu pani Beaty możecie zobaczyć poniżej.

Zdjęcie tytułowe jest screenem z Facebooka gminy Ciechanowiec, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć spalonego domu pani Beaty.

Źródło: wspolczesna.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Na Apel Burmistrza Ciechanowca o pomoc finansową Pani Beacie Zacharewicz w odbudowie domu, który spłonął 18 lipca 2020...

Opublikowany przez Gmina Ciechanowiec Środa, 20 stycznia 2021

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News