Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Nawóz do piwonii za bezcen. Będą kwitły jak najęte
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 01.06.2023 09:56

Nawóz do piwonii za bezcen. Będą kwitły jak najęte

nawóz do piwonii
canva/DGLimages, canva/BasieB

Zapomnij o chemii do kwiatów. Nie jest obojętna dla roślin, gleby i ludzi. Zamiast gotowych preparatów, sięgnij po organiczny, całkowicie ekologiczny nawóz do piwonii, za który nie zapłacisz nawet grosza. Piwonie błyskawicznie obsypią się kwiatami. 

Dlaczego piwonie nie kwitną?

Piwonie zakwitają zwykle na przełomie maja i czerwca, kiedy pogoda się stabilizuje i możemy cieszyć się długimi, słonecznymi dniami. Piwonie są niezwykle widowiskowe. Wysokie łodygi i niezliczona ilość kolorowych kwiatów czynią z rośliny przepiękną ozdobę każdego ogrodu.

Zdarza się jednak, że piwonie nie kwitną. Główną przyczyną jest jałowa gleba o nieprawidłowym odczynie, zbyt mała ilość światła, a także choroby grzybicze, bakteryjne i szkodniki. Kwiaty wymagają także regularnego podlewania. Nawożenie piwonii jest absolutnie koniecznie. Wtedy zakwitną w terminie.

Nawóz do piwonii możemy kupić w każdym sklepie ogrodniczym, ale po co przepłacać? Całkowicie organiczną, w pełni bezpieczną i darmową odżywkę do kwiatów przygotujemy z produktu, który znajduje się w każdej kuchni. Piwonie odwdzięczą się błyskawicznie.

Drożdże przydają się nie tylko w kuchni. Oniemiejesz gdy zobaczysz ich działanie w ogrodzie Masz dom? Nie ma wyjścia, zrób to do końca maja. Inaczej zostaniesz ukarany

Najlepszy nawóz do piwonii przygotujesz za darmo

Niezależnie od tego, czy pijasz kawę parzoną, z ekspresu, czy kawiarki, fusy zostają zawsze. Nie wyrzucaj ich do kosza. Są doskonałym nawozem do piwonii i innych roślin, które lubią lekko zakwaszoną glebę.

Wystarczy, że fusy przełożysz do pojemnika i wysuszysz, a następnie rozsypiesz równomiernie pod kwiaty i wymieszasz z górną warstwą ziemi. Suche fusy łatwiej rozsypać. Nawożenie wykonuj 2 razy w roku. Pierwsze na wiosnę, najpóźniej do końca czerwca.

Drugie w październiku, aby przygotować roślinę na zimę. Jeśli piwonie rosną na wyjałowionej glebie, podsypuj je fusami raz na 2 tygodnie. W ten sposób zapewnisz im optymalne pH i związki odżywcze.

piwonie.jpg
canva/Topazzz123

Dlaczego nawóz z fusów jest tak cenny?

Fusy mają kwaśne pH i zakwaszają glebę. To właśnie dlatego są tak cenne dla piwonii i innych roślin, które nie lubią ziemi zasadowej czy obojętnej. W fusach znajduje się także azot, potas, fosfor i magnez.

Związki te przyspieszają wzrost roślin, wzmacniają ich systemy korzeniowe i naturalną ochronę przed chorobami i szkodnikami. W rezultacie piwonie rosną jak szalone i dadzą niezliczoną ilość kwiatów.

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10