Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Nie tylko do cukru pudru i mąki. Tak wykorzystasz w domu sitko
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 15.02.2024 08:16

Nie tylko do cukru pudru i mąki. Tak wykorzystasz w domu sitko

sitko kuchenne
shutter/danshanin

Jak wykorzystać w domu sitko kuchenne? Uwierz, nie służy wyłącznie do przesiewania mąki i cukru pudru do wypieków. Sitko może pomóc ci przy zupełnie innych czynnościach w kuchni. Zdecydowanie ułatwi ci pracę.

Sitko kuchenne można wykorzystać na kilka sposobów. Mało kto o nich wiele, a są niezwykle przydatne. W tym artykule opisaliśmy najciekawsze propozycje.

Sitko kuchenne nie tylko do mąki i cukru pudru

Sitko kuchenne jest jednym z niezbędnych narzędzi w każdym domu. Niewielkie sitko zwykle wykorzystujemy do oprószenia domowych wypieków cukrem pudrem. Nie ma przecież nic lepszego od domowego ciasta z owocami i słodkim dodatkiem.

Duże sitko z kolei wykorzystujemy do przesiewania mąki. To niezwykle ważny element pieczenia biszkoptu i innych ciast. Mało kto wie jednak, że sitko  ma kilka innych zastosowań, które zdecydowanie ułatwią prace w kuchni.

sitko do cukru pudru.jpg
canva/Olgakr

 

Jak wykorzystać w domu sitko kuchenne?

Niewielkie sitko kuchenne przyda się w domu między innymi do obierania ugotowanych warzyw, np. marchwi, czy ziemniaków. Wystarczy, że przejedziesz po nich sitkiem, a obierzesz je bardzo dokładnie.

Sitko do cukru pudru wykorzystasz również do masła i sera. Wystarczy, że potrzesz nim po produktach, a uzyskasz małe wiórki. Wiórki masła będą idealne do wypieków, a także wtedy, gdy chcesz posmarować kromkę chleba, a masło było w lodówce. Ten trik zdecydowanie ułatwi jego rozsmarowanie.

Sitko kuchenne będzie pomocne także do przecierania owoców. Owoce włóż do środka i kilkukrotnie potrzyj łyżeczką. W prosty sposób otrzymasz pyszny mus do deserów!

Duże sitko kuchenne także wykorzystasz w kuchni nieco inaczej

Większe sitko ze stali nierdzewnej służy zwykle do przesiewania mąki do wypieków. Można wykorzystać je również do płukania owoców. Doskonale sprawdzi się np. do mycia truskawek. W litrze ciepłej wody rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej.

Truskawki przesyp na sitko, a następnie zanurz w roztworze na 5 minut. To prosty trik, dzięki któremu pozbędziesz się z owoców wszelkich zanieczyszczeń. Owoce po moczeniu w sodzie opłucz pod bieżącą wodą i odstaw razem z sitkiem. 

sitko do cukru pudru.jpg
canva/Tsuji

Zobacz także: