sklep budowlany
mapa.targeo.pl
Marta Idzikowska - 28 Marca 2021

Nie wszystkie sklepy budowlane zamknięte. Możesz zrobić zakupy do domu

Najnowsze rozporządzenie dotyczące sklepów budowlanych wcale nie oznacza, że wszystkie będą zamknięte. Otóż wiele z nich wciąż będzie działać, a to dlatego, że mają powierzchnię poniżej 2000 mkw. Które markety będą otwarte?

Rozporządzenie, które obowiązuje od soboty, dotyczy zamknięcia wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, które mają powierzchnię powyżej 2000 metrów kwadratowych.

A co jeśli sklep ma mniej niż 2000 mkw.? Jak się okazuje, według prawa wciąż mogą być otwarte. W których więc będziemy mogli robić zakupy do domowych remontów?

Otwarte sklepy budowlane. Których to dotyczy?

Portal Wiadomościhandlowe.pl postanowił zapytać różne sieci sklepów o to, jakie mają wobec tego plany dotyczące swoich placówek - czy zamierzają pozostawić je otwarte?

Z tego śledztwa możemy dowiedzieć się, że na przykład markety Jula zadecydowały o otwarciu sześciu swoich sklepów, a zamknięciu dziewięciu - właśnie dlatego, że 6 z nich ma powierzchnię mniejszą niż 2000 metrów kwadratowych.

Matka 15 dzieci otrzymała nowy dom. Postawiono jej tylko dwa warunkiMatka 15 dzieci otrzymała nowy dom. Postawiono jej tylko dwa warunkiCzytaj dalej

Jula poinformowała jednak, że w placówkach, które będą dostępne dla osób z zewnątrz, będzie można jedynie odebrać wcześniej złożone przez internet zamówienie.

Otwarte sklepy budowlane. Wciąż zamierzają pozostać otwarci

Działać będzie także sieć Bricomarche, gdzie średnia powierzchnia sklepów to 1700 metrów kwadratowych. Potwierdzono już, że sklep w Knurowie wciąż będzie otwarty, ponieważ pozwala na to mieszcząca się w granicach wielkość.

A co z Leroy Merlin? Podobno markety o mniejszym metrażu również będą mogły działać. Podobnie rzecz ma się z siecią Mrówka PSB, gdzie metraż jest zwykle mniejszy niż 2000 metry kwadratowe.

Jeśli chodzi o sklepy meblowe, to w przypadku Black Red White działania dotyczące otwarcia sklepów są rozważane. Jak podkreślił salon, będą o wszystkim informować na bieżąco.

Sklepy, które pozostają otwarte, wciąż muszą trzymać się ustalonych limitów. W placówce może znajdować się jedna osoba na 20 mkw, tak więc zakupy mogą okazać się wcale nie tak proste.

Źródło: radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News