Nie wyrzucaj skoszonej trawy, to zielone złoto. W ogródku jest cenna jak nic innego
Skoszoną trawę możesz wykorzystać ponownie. Rozłóż ją pod wszystkimi roślinami w Twoim ogrodzie. W ten sposób uchronisz je przed wysuszeniem, przelaniem i chwastami.
Trawa doskonale zasili systemy korzeniowe i użyźni glebę. Na efekty nie będziesz długo czekać.
Przenigdy nie wyrzucaj trawy po koszeniu
W okresie wiosenno-letnim trawę w ogrodzie kosimy regularnie. Źdźbła po koszeniu zwykle lądują w koszu lub w kompostowniku. Mało kto wie, że skoszona trawa ma wiele zastosowań w ogrodzie. Dzięki niej zadbamy o nasze kwiaty, warzywa i krzewy.
Skoszona trawa doskonale sprawdzi się do ściółkowania. Wystarczy, że po koszeniu rozłożymy równomiernie źdźbła na słońcu i pozwolimy im wyschnąć. Tak przygotowana trawa będzie idealną ochroną dla wszystkich roślin w ogrodzie.
Nie dość, że zabezpieczy sadzonki przed wysuszeniem i przelaniem, to jeszcze wzmocni ich system korzeniowy. Na efekty ściółkowania nie będziesz długo czekać. Warzywa i inne rośliny będą rosnąć jak na drożdżach.
Czy Artur Witkowski wróci nagrywać „Nasz nowy dom?" Budowlaniec wszystko zdradził Test na obecność kleszczy w ogrodzie. Rezultaty są natychmiastoweŚciółkowanie chroni rośliny przed słońcem, przelaniem i chwastami
Nigdy nie wyrzucaj skoszonej trawy. Zrobisz z niej najlepszą wyściółkę pod warzywa, kwiaty i krzewy ogrodowe. Trawę po skoszeniu rozsyp równomiernie pod roślinami. Wystarczy kilkucentymetrowa, cienka warstwa.
Jakie efekty daje ściółkowanie wysuszoną trawą? Przede wszystkim chroni rośliny przed przesuszeniem i przelaniem. Dodatkowo daje skuteczną ochronę przed chwastami. Przestaną wyrastać na grządkach.
Skoszona trawa to źródło cennych pierwiastków
Skoszona trawa nie tylko zabezpieczy Twoje rośliny. To źródło wszystkich, niezbędnych wartości odżywczych dla warzyw, krzewów i kwiatów. W trawie znajduje się ogromna ilość potasu, który niezbędny jest do prawidłowego wzrostu sadzonek.
W trawie znajdziesz także witaminy z grupy B, wapń, magnez, fosfor, siarkę i cynk. Te pierwiastki wzmacniają rośliny, w tym ich układy korzeniowe. Stają się bardziej odporne na choroby, szybko rosną i dają obfite plony.
Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Hubert Lamański” na YouTube