DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Nikt nie może rozwiązać tego działania. To matematyka na poziomie podstawówki
Kamil Świętek
Kamil Świętek 18.11.2023 17:48

Nikt nie może rozwiązać tego działania. To matematyka na poziomie podstawówki

Zadanie matematyczne
Canva/Svetlana, sviatlanalazarenka

Jakiego przedmiotu nienawidziliście w cyklu edukacji? Zgadnijmy… matematyki? Matma to zmora wielu uczniów. Śmiało można stwierdzić, że w szkołach znajdziemy więcej jej przeciwników, niż zwolenników. Jednakże jedno jest pewne. Jej podstawy trzeba znać.

Czasem zastanawiamy się, czy na pewno wszystko, czego uczono nas w szkole, było nam potrzebne, nieprawdaż? Niech niniejszy artykuł będzie potwierdzeniem na to, że warto było się uczyć. Czy rozwiążecie bez problemu to proste zadanie matematyczne?

Proste zadanie matematyczne

Tym razem nie mamy dla was żadnej zagadki, a bardziej zadanie logiczne. Poniżej prezentowane proste zadanie matematyczne bazuje wyłącznie na kolejności wykonywania działań. Czy pamiętacie jeszcze poprawny schemat rozwiązywania tego typu równań?

Dla ułatwienia, macie nawet podane 4 propozycje odpowiedzi. Tak, jedna z nich na pewno jest prawidłowa. Z pozoru proste działanie przynosi sporo trudności dorosłym. Aż strach pomyśleć, że jest to zadanie matematyczne na poziomie podstawówki.

Czy jesteście w stanie go rozwiązać? Bierzcie kartki i ołówki w dłoń i do dzieła! Zaraz, zaraz, a może postaracie się rozwiązać to zadanie w pamięci?

Trudność wykonania zadania

Zadania matematyczne zawsze były zmorą wielu uczniów przez jeden mały szkopuł – bazowały one na logicznym myśleniu, a nie schematycznym podstawianiu do wzoru. To właśnie dlatego tak wielu uczniów nie lubiło matematyki.

W końcu w teoretycznie prostym zadaniu należało zastosować kilka prawidłowości, które pozwalały na otrzymanie odpowiedniego wyniku. Mamy nadzieję, że nie próbowaliście po kolei dodawać, mnożyć oraz odejmować cyfr od siebie? Nie robiliście tego, prawda?

Prawidłowe rozwiązanie zadania

Czy znacie już prawidłowe rozwiązanie zadania matematycznego? Wynik to… Chyba nie sądziliście, że pójdzie wam aż tak łatwo? Kto jest na tyle odważny, aby wpisać prawidłowy wynik w komentarzach?

W końcu tak często gonimy swoje dzieci do książek, że sami z pewnością byliśmy pilnymi uczniami, nieprawdaż? Zatem prawidłowy wynik wynosi… Czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach.

Zadanie matematyczne 2.jpg
Canva/Katerina Holmes, Pexels

Zobacz także: