Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Odwiedzili rodzinę z Raciszyna. Ekipa Nasz nowy dom była w szoku
Kamil Świętek
Kamil Świętek 09.05.2024 16:17

Odwiedzili rodzinę z Raciszyna. Ekipa Nasz nowy dom była w szoku

„Nasz nowy dom”
Fot. Facebook/ Nasz Nowy Dom

„Nasz nowy dom” to produkcja telewizyjna Polsatu, której z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Show remontowo-budowlane zabiera ogromne grono zwolenników, chociaż coraz częściej liczne kontrowersje wokół programu zaczynają dawać się we znaki.

Mimo to „Nasz nowy dom” wciąż dzielnie przełamuje stereotypy i poprawia życie potrzebujących rodzin. Przykładem na to jest rodzina z Raciszyna, której dom był dosłownie w opłakanym stanie.

Ekipa „Nasz nowy dom” była w szoku

- Tego to ja się nie spodziewałam – rzekła Elżbieta Romanowska po wejściu do mieszkania.

Jej słowa nie wymagają komentarza. Dom rodziny z Raciszyna wymagał natychmiastowego remontu. Był w fatalnym stanie. Stare, zniszczone wnętrza i odpadający od ścian tynk to nic przy tym, co zobaczyła ekipa programu „Nasz nowy dom”. 

Niemal wszystkie ściany i sufit domu, w którym mieszkała pani Bożena z synami pokryte były ogromnymi wykwitami pleśni. Zarówno prowadząca, jak i ekipa remontowa nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Gdy pierwszy szok minął, na Elżbietę Romanowską spadły kolejne fatalne wieści. Rodzina z Raciszyna utrzymywała się wyłącznie z zarobku matki dwójki chłopców, gdyż jej mąż przez lata zmagał się z problemem alkoholowym, który wywołał u niego chorobę nowotworową. Mężczyzna przegrał walkę z rakiem.

Jak ekipa remontowa poradziła sobie z remontem?

Mimo ogromnego wyzwania ekipa „Nasz nowy dom” postanowiła podjąć rękawicę. Budowlańcy zrobili co w ich mocy, aby nadać wnętrzom przytulnego charakteru. Zdecydowano się nawet na ocieplenie i odmalowanie budynku z zewnątrz.

Pracę wewnątrz rozpoczęto od usunięcia grzybów i dokładnego posprzątania przestrzeni. Patrząc na metamorfozę wnętrz, widać tutaj ogromny kunszt pani architekt. Cały budynek nabrał na funkcjonalności, a nowocześnie zaaranżowana przestrzeń cechowała się komfortem i praktycznością.

Reakcja rodziny z Raciszyna

Spójrzcie tylko na to, jak rodzina z Raciszyna zareagowała na widok swojego domu. Trudno było utrzymać emocje na wodzy. Zdecydowanie jednak najszczerszą reakcję wyraził 12-letni Wojtek, który nie krył radości z trampoliny na ogrodzie.

- Zapach nowości – usłyszeliśmy z ust młodzieńca.

Jego reakcja nie wymaga komentarza. Wnętrze domu zostało kapitalnie przearanżowane. Z przestrzeni typu open space, zdecydowano się na wydzielenie: kuchni, łazienki, korytarza, komfortowego salonu, stanowiącego również sypialnię dla pani Bożeny (mamy chłopców).

Ekipa „Nasz nowy dom” nie zapomniała również o przestrzeni dla nastolatków. Z tej radości nie krył również Tomek (najstarszy syn). Gdy zobaczył wnętrze swojego pokoju, dosłownie go zamurowało. Widać było po nim wzruszenie i nic w tym dziwnego - o takim domu marzył od lat.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z profilu „Nasz Nowy Dom” na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: