Rozsyp przy rzodkiewce. Nie tknie jej żaden szkodnik
Rzodkiewka uchodzi za jedno z najchętniej i najczęściej sadzonych warzyw w ogrodzie. To wspaniałe uzupełnienie sałatek, kanapek, ale również twarogu. Ogrodnicy pokochali ją jednak z innego powodu.
Nie od dziś wiadomo, że uprawa rzodkiewki nie jest zbyt trudna, a sama roślina wymaga niewiele miejsca do rozwoju. Aby jednak mieć pewność, że zbierzemy dorodny plon, należy o nią zadbać. Z tym domowym sposobem zbierzecie plony, o jakich zawsze marzyliście.
Dlaczego warto sadzić rzodkiewkę w ogrodzie?
Rzodkiewka to istna bomba witaminowa. Zawarty w niej potas, witamina C, czy wapń korzystnie wpływa na nasz organizm. Ponadto to jedno z najmniej kalorycznych warzyw, jakie możemy uprawiać.
Rzodkiewkę możemy spożywać niemalże zawsze. Przewidywana jest w planach diety redukcyjnej, czy specjalistycznej, dostosowanej do naszych schorzeń, czy nietolerancji.
Ponadto uprawa rzodkiewki to duża oszczędność. Pęczek rzodkiewki sprzedawany jest w sklepach po 1-2 zł, a zwróćmy uwagę na to, jak szybko „znika” ona podczas przygotowywania posiłków. Poza tym domowa rzodkiewka ma w sobie niepowtarzalny, lekko ostry smak i aromat, którego próżno poszukiwać w wodnistym posmaku sklepowych odpowiedników.
Jak uprawiać rzodkiewkę w ogrodzie?
Uprawa rzodkiewki jest naprawdę prosta. Możemy sadzić ją od wczesnej wiosny i zbierać ją dosłownie po 4 tygodniach. Jedyne czego potrzebuje ta roślina, to niezbyt obfitego podlewania i dobrze nasłonecznionego stanowiska.
Polecamy wykorzystanie gleby przepuszczalnej. Jeśli macie wątpliwości co do jakości gleby w waszym ogrodzie, rzodkiewkę z powodzeniem można uprawiać nawet w dużej donicy.
Rozsyp w ogrodzie i zapomnij o szkodnikach
Uprawa rzodkiewki, chociaż jest prosta, może być nieco kłopotliwa, jeśli nasze uprawy zostaną zaatakowane przez szkodniki np. śmietkę kapuścianą.
Aby chronić nasze uprawy przed atakami szkodników, koniecznie rozsyp przy rzodkiewce ostrą paprykę. Przyprawa tworzy barierę, przez którą nie przejdzie żaden owad. Robaki nie będą składać w okolicach rzodkiewki jaj, ani też nie przedrą się w jej okolice, by podgryzać jej korzenie, czy liście. Równie skutecznie działa popiół drzewny.
Polecamy również zasadzić obok rzodkiewki szałwię, rozmaryn, koperek, albo czosnek. Dzięki temu prostemu patentowi wyhodujecie rzodkiewkę, jakiej jeszcze nigdy nie mieliście. Gorąco polecamy wypróbować ten patent w praktyce.
Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału infouprawa na YouTubie
ZOBACZ TAKŻE:
- Jak siać cukinię? Jeden błąd i warzyw nie będzie
- Główki czosnku będą jak pięść. Trzymaj się tych zasad
- Wracają przymrozki. Te noce będą najzimniejsze