Ostatnia chwila na ich posadzenie. Inaczej nie wyrośnie Ci w tym sezonie
Lilie ogrodowe to jedno z piękniejszych wykończeń ogrodu. Stanowią wspaniałą oprawę drzwi wejściowych. Często są także urozmaiceniem dla różanych ogrodów, gdzie ich biała barwa stanowi atrakcyjne przełamanie konwencji. Czy wiecie, że za chwilę nie będziecie mogli ich zakupić?
Lilie ogrodowe – to ostatnia szansa, by je mieć
Lilie ogrodowe to wspaniały przykład nonszalancji w ogrodzie. Wymagające w uprawach, niezwykle piękne i oryginalne – to istny przepis na towar z najwyższej półki. Towar, którego już niedługo możecie nie otrzymać.
Lilie ogrodowe potrzebują odpowiednich warunków do rozwoju. Nawet najlepsza pielęgnacja nie wystarczy, jeśli nie zadbacie o odpowiednie warunku środowiskowe. Tak, to kwiat, który rozwija się wyłącznie w określonej porze roku, a ta właśnie przemija.
Chociaż lilie nijak mają się do majowych kwiatów, to właśnie na maj przypada drugi termin wsadzania ich do ziemi.
Pierwszy termin obejmuje okres od września do listopada, drugi od marca do wspomnianego maja.
Spieszcie się, póki jeszcze macie czas na posadzenie tych pięknych kwiatów.
Jak sadzić lilie?
Lilia do prawidłowego wzrostu potrzebuje odpowiedniego traktowania. N ależy sadzić ją na głębokości od 15 do 20 centymetrów, pamiętając o kilkucentymetrowej warstwie drenażu. Całe clou sprawy leży jednak w pielęgnacji.
Lilie wymagają regularnego nawadniania. Gleba stale powinna być lekko wilgotna, aczkolwiek przelanie rośliny może powodować gnicie jej korzeni
. Nawożenie to kolejny istotny proces. Zalec się używani do ich uprawy nawozów do roślin cebulowych.
Wytęp chwasty i ciesz się pięknymi liliami w swoim ogrodzie
Lilie to rośliny wrażliwe na szkodniki. Nie tolerują także nieoczekiwanego towarzystwa. Wytęp chwasty ze swojego ogrodu, jeśli myślisz o uprawie lilii. Tez pewnością Ci za to podziękują.
Nie zapomnij także o ściółkowaniu. Użyj kory sosnowej albo ogrodniczego torfu użyźnienia gleby i stworzenia ściółki. Lilie do prawidłowego wzrostu potrzebują kwasowego odczynu gleby oraz jak wspomnieliśmy wilgotnej ziemi. Odpowiednie ściółkowanie ułatwi Ci proces nawadniania gleby i utrzymania jej w niezmienionej strukturze.
Jak widzicie, uprawa lilii nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać.
Jeśli marzycie o liliowym ogrodzie, spieszcie się, bo to następny moment na jego tworzenie przypada dopiero na wrzesień.