pajaki
pxhere.com/ autor nieznany (CC0 Domena publiczna)/(Facebook.com, Northern Territory Field Naturalists' Club
Marta Idzikowska - 24 Lutego 2021

Znalazła 20 jadowitych pająków w swoim basenie

Jedna z mieszkanek Australii, Lauren Merritt znalazła na dnie swojego ogrodowego basenu coś przerażającego. W zbiorniku znajdowało się aż 20 ogromnych i jadowitych pająków, które stanowiły dla niej ogromne niebezpieczeństwo. Kobieta natychmiast zadzwoniła po pomoc.

Wiele słyszy się o mrożących krew w żyłach historiach mających miejsce w Australii. Aż roi się tam od przeróżnych węży, skorpionów czy pająków, które nieraz potrafią być bardzo niebezpieczne dla mieszkańców tego kraju.

W zagrażającej życiu sytuacji znalazła się Lauren Merritt, mieszkanka miasta Darwin na północy kraju. Pewnego dnia przechadzając się po swoim ogrodzie, napotkała bardzo nieprzyjemną niespodziankę.

Jadowite pająki w basenie mieszkanki Australii

Gdy wspomniana kobieta spojrzała na swój basen, zobaczyła w nim aż 20 ogromnych pająków! Co ciekawe, stworzenia wciąż były żywe i miały się świetnie.

Przerażona właścicielka ogrodu natychmiast zadzwoniła po odpowiednie służby, które na szczęście szybko pojawiły się na miejscu. Natychmiast poinformowano Australijkę, aby zachowała bezpieczną odległość od jadowitych stworzeń.

Wilki porywają psy w okolicach PoznaniaWilki porywają psy w okolicach PoznaniaCzytaj dalej

Jak ocenili eksperci, te zwierzęta to tzw. mysie pająki. Żyją one w całej Australii i mieszkają w norach o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które pokrywają siecią.

Eksperci przestrzegają przed mysimi pająkami

Julian Bracewell, pracownik firmy Pest2Kill z Sydney, przestrzegł przez niebezpiecznymi stworzeniami. Ich ukąszenia są bolesne i mogą wywołać zatrucie.

- Są jadowite, więc obchodź się z nimi ostrożnie i używaj rękawiczek lub odkurzacza do czyszczenia dna basenu– wyjaśnił specjalista.

pająk

Zdjęcie pochodzi ze strony Facebook.com, Northern Territory Field Naturalists' Club, gdzie możecie zobaczyć zdjęcie pająków mysich w basenie.

Jak się okazało, obecność mysich pająków w basenie nie była przypadkowa. W momencie, gdy Lauren Merritt znalazła je w swoim zbiorniku, przeżywały okres godowy, dlatego zaczęły się przemieszczać w poszukiwaniu partnera.

Urzędnicy miejscy zainteresowali się sprawą i zaapelowali do mieszkańców o zachowanie zasad bezpieczeństwa. O uważność poprosiła również właścicielka ogrodu - jak mówi, sama nie poradziłaby sobie z pająkami.

Źródło: o2.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony Facebook.com, Northern Territory Field Naturalists' Club, gdzie możecie zobaczyć zdjęcie pająków mysich w basenie.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News