DomekIOgrodek.pl
pajaki

pxhere.com/ autor nieznany (CC0 Domena publiczna)/(Facebook.com, Northern Territory Field Naturalists' Club

Znalazła 20 jadowitych pająków w swoim basenie

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Jedna z mieszkanek Australii, Lauren Merritt znalazła na dnie swojego ogrodowego basenu coś przerażającego. W zbiorniku znajdowało się aż 20 ogromnych i jadowitych pająków, które stanowiły dla niej ogromne niebezpieczeństwo. Kobieta natychmi

Wiele słyszy się o mrożących krew w żyłach historiach mających miejsce w Australii. Aż roi się tam od przeróżnych węży, skorpionów czy pająków, które nieraz potrafią być bardzo niebezpieczne dla mieszkańców tego kraju.

W zagrażającej życiu sytuacji znalazła się Lauren Merritt, mieszkanka miasta Darwin na północy kraju. Pewnego dnia przechadzając się po swoim ogrodzie, napotkała bardzo nieprzyjemną niespodziankę.

Jadowite pająki w basenie mieszkanki Australii

Gdy wspomniana kobieta spojrzała na swój basen, zobaczyła w nim aż 20 ogromnych pająków! Co ciekawe, stworzenia wciąż były żywe i miały się świetnie.

Przerażona właścicielka ogrodu natychmiast zadzwoniła po odpowiednie służby, które na szczęście szybko pojawiły się na miejscu. Natychmiast poinformowano Australijkę, aby zachowała bezpieczną odległość od jadowitych stworzeń.

Jak ocenili eksperci, te zwierzęta to tzw. mysie pająki. Żyją one w całej Australii i mieszkają w norach o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które pokrywają siecią.

Eksperci przestrzegają przed mysimi pająkami

Julian Bracewell, pracownik firmy Pest2Kill z Sydney, przestrzegł przez niebezpiecznymi stworzeniami. Ich ukąszenia są bolesne i mogą wywołać zatrucie.

- Są jadowite, więc obchodź się z nimi ostrożnie i używaj rękawiczek lub odkurzacza do czyszczenia dna basenu – wyjaśnił specjalista.

Zdjęcie pochodzi ze strony Facebook.com, Northern Territory Field Naturalists' Club, gdzie możecie zobaczyć zdjęcie pająków mysich w basenie.

Jak się okazało, obecność mysich pająków w basenie nie była przypadkowa. W momencie, gdy Lauren Merritt znalazła je w swoim zbiorniku, przeżywały okres godowy, dlatego zaczęły się przemieszczać w poszukiwaniu partnera.

Urzędnicy miejscy zainteresowali się sprawą i zaapelowali do mieszkańców o zachowanie zasad bezpieczeństwa. O uważność poprosiła również właścicielka ogrodu - jak mówi, sama nie poradziłaby sobie z pająkami.

Źródło: o2.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony Facebook.com, Northern Territory Field Naturalists' Club, gdzie możecie zobaczyć zdjęcie pająków mysich w basenie.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Niedźwiedź zaatakował kobietę w przydomowym wychodku

  • Dom Magdaleny Narożnej - ostoja spokoju?

  • Płacili kilka tysięcy za ogrzanie mieszkania, znamy przyczynę

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >