Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Patent na cięte róże zadziwia. Cieszę się nimi aż 2 tygodnie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 07.02.2024 17:41

Patent na cięte róże zadziwia. Cieszę się nimi aż 2 tygodnie

Patent na cięte róże
Canva/nhachi.decor, Minh Châu; Canva/Teona Swift, Pexels

Już za parę dni będziemy świętować jeden z najważniejszych dni w roku dla zakochanych. Walentynki przypadające na 14 lutego to dobry moment, by przypomnieć wieloletniej sympatii, czy świeżej miłości o swoich uczuciach. Czym najczęściej mężczyźni wyrażają miłość? Pewnie, że tak – czerwonymi różami.

Tu rozpoczyna się prawdziwe wyzwanie dla kobiet. Zapewne miło jest otrzymać bukiet kwiatów, ale kto lubi wyrzucać go już po kilku dniach? Na szczęście drogie Panie, mam dla was rozwiązanie. Kwiaciarka zdradziła mi patent na cięte róże, dzięki któremu te wytrzymają w wazonie o wiele, wiele dłużej.

Zrób to zaraz po otrzymaniu róż

Panowie, tutaj apel również do was. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie możecie trafić do swojej wybranki w ciągu kilkunastu minut od wizyty w kwiaciarni, błagam was, zaopiekujecie się różami.

Nie ma nic gorszego niż podarowanie swojej ukochanej nieco zwiędłego bukietu. Tutaj mały trik. Powiedzcie jeszcze w kwiaciarni, że kwiaty przez jakiś czas nie trafią do wazonu. Może dostaniecie ampułkę z wodą lub odżywką, co tylko przedłuży życie róż.

Jeśli jednak będziecie czekali na powrót waszej wybranki do domu, przytnijcie łodygi pod skosem (około 45 stopni) o 2-3 cm. Ten patent na cięte róże pozwoli na łatwiejsze pobieranie wody przez roślinę i zmniejszy punkt styku łodygi z dnem wazonu, dzięki czemu kwiat wolniej będzie ulegał procesom gnilnym. Nie zapomnijcie wstawić ich do ładnego wazonu!

Patent na cięte róże 2.jpg
Canva/pixelshot

Uratuj róże w sytuacjach kryzysowych

Może się zdarzyć również tak, że róże z bliżej niewyjaśnionych przyczyn nagle zaczną więdnąć. Kwiaciarka zdradziła mi, że można je uratować przed spisaniem na straty. 

Wystarczy po prostu na kilkanaście sekund zanurzyć łodygi róż we wrzątku. Zaraz po tym umieszczamy róże w wazonie z letnią wodą. Ten patent na cięte róże sprawi, że kwiaty momentalnie pobudzą się do życia i powrócą do pierwotnego uroku.

Inny patent na cięte róże zakłada włożenie róż do lodowatej wody. To słynna technika na przedłużanie żywotności kwiatów. Część ogrodników zaleca zamiast tego chłodzenie kwiatów w lodówce – efekt uzyskacie podobny.

Jak wydłużyć życie róży?

Gratuluję Panowie, podarowaliście swojej ukochanej bukiet w nienagannym stanie. Teraz drogie Panie pora przedstawić wam patent na cięte róże, dzięki którym będą zdobiły wasze mieszkanie dłużej niż kilka dni.

Ten patent na cięte róże wymaga jednak nieco zachodu. Przede wszystkim należy regularnie usuwać żółknące liście. Wazon z różami nie może znajdować się w okolicy dojrzewających owoców, gdyż substancje przez nie wydzielane mogą powodować szybsze więdnięcie kwiatów.

Róże nie powinny być także narażone na bezpośrednie działanie kaloryferów, czy promieni słonecznych. Najlepiej postawić je w nieco zacienionym miejscu i dbać i regularną wymianę wody – im częściej, tym lepiej. Dzięki temu wasze róże wytrzymają od walentynek aż do końca lutego.

Patent na cięte róże 3.jpg
Canva/Wirestock

ZOBACZ TAKŻE: