Paweł Kukiz
facebook.com/pkukiz
Marta Idzikowska - 5 Marca 2021

Paweł Kukiz znalazł w ogrodzie coś niepokojącego

Paweł Kukiz z racji nadchodzącej wiosny wkłada dużo pracy w porządki na swojej działce. Ostatnio podzielił się z fanami dość niepokojącym zjawiskiem, które zaobserwował na swoich drzewkach. Poprosił internautów o pomoc w identyfikacji. Wiecie, co to może być?

Paweł Kukiz oprócz spełniania się w roli polityka i muzyka, posiada jeszcze jedną wielką pasję - ogrodnictwo! Jest właścicielem sporych rozmiarów działki, na której pracy nie brakuje.

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, dlatego jak na miłośnika zieleni przystało, mężczyzna zajął się porządkami i przygotowaniem terenu na nastanie nowej pory roku. W trakcie sprzątania polityk zauważył na swoich drzewkach coś niepokojącego...

Paweł Kukiz i niepokojące zjawisko w ogrodzie

Jak relacjonuje Paweł Kukiz, po zakończeniu prac przy drzewkach owocowych zajął się katalpami. I to właśnie przy tych roślinach spotkała go niezbyt przyjemna niespodzianka.

Okazało się, że wszystkie katalpy zostały pokryte białym nalotem przypominającym pleśń. Mężczyzna bardzo się tym faktem zaniepokoił, a ponieważ nie był w stanie samodzielnie zidentyfikować problemu, poprosił o pomoc fanów.

Pepco wycofuje popularne domowe produkty. Szkodzą zdrowiuPepco wycofuje popularne domowe produkty. Szkodzą zdrowiuCzytaj dalej

- Czy może ktoś mnie oświecić, co to jest, i jakim opryskiem pokonać to dziadostwo? - zapytał na swoim Facebooku.

Paweł Kukiz i dziwne zjawisko w ogrodzie. Poprosił fanów o pomoc

Internauci zaczęli prześcigać się w różnych domysłach dotyczących dziwnego nalotu. Część mówi o szkodnikach, część o innych chorobach dotyczących drzew.

Wczoraj i przedwczoraj drzewka owocowe a dziś te inne. Zacząłem od katalp. No i wszystkie pokryte taką białą jakby...

Opublikowany przez Pawela Kukiza Środa, 3 marca 2021

- Z perspektywy zdjęć to może być zgnilizna opieńkowa, co źle wróży dla roślin a potwierdzić to może fakt występowania w ostatnim sezonie opieńki miodowej w okolicach drzewek. Niestety po tej zimie zgnilizna opieńkowa bardzo często się pojawia na roślinach, które miały ciężko co jest idealną sytuacją dla grzybni - skomentowała jedna z osób.

Opublikowany przez Pawela Kukiza Środa, 3 marca 2021

- Mączniak prawdziwy. Skuteczny oprysk Topsinem, do nabycia w sklepach ogrodniczych - doradził inny komentujący.

- Wełnowce, roztwór z czosnku potrzebny - pojawiły się głosy.

Opublikowany przez Pawela Kukiza Środa, 3 marca 2021

Opublikowany przez Pawela Kukiza Środa, 3 marca 2021

Źródło: facebook.com/pkukiz

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News