DomekIOgrodek.pl
Andrzej Duda

Screen Youtube/ polsatnews.pl

Piękny apartament Andrzeja Dudy w Krakowie

28 Września 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką raczej nie muszą się martwić o swoją przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że czeka ich bezpieczna emerytura. Do tego para ma już zapewnione piękne miejsce, w którym zamieszka za kilka lat, gdy przyjdzie im opuścić mury Pałacu prezydenckiego.

Nie od dziś wiadomo, że bezpieczeństwo głowy państwa jest niezwykle ważne. Okazuje się, że również po zakończeniu pełnienia obowiązków w tym charakterze Andrzej Duda będzie podlegał specjalnej ochronie.

Pilnie strzeżona posiadłość Andrzeja Dudy w Krakowie

Wokół apartamentu prezydenta znajduje się sieć kamer monitoringu, dzięki którym z pewnością można poczuć się bezpiecznie. Sprzęt przez cały czas pilnuje, aby nikt niepowołany nie wtargnął na teren.

Zadziwiającym jest fakt, że już same kamery zainstalowane w pobliżu apartamentu mogły kosztować ponad 70 tysięcy złotych.

Przechowywanie ziemniaków trik

Trik na przechowywanie ziemniaków w domu

CZYTAJ DALEJ

W 2018 roku Andrzej Duda wraz z żoną zdecydowali się na zakup apartamentu w krakowskiej willi. Wewnątrz do dyspozycji jest 150 metrów kwadratowych - dwie łazienki, trzy sypialnie, przestronny salon i garaż. Cena, jak łatwo się domyślić, nie była niska. Na łamach Faktu dowiadujemy się, że mieszkanie obciążone jest niemal milionem złotych hipoteki. Prezydent wyjawił, że właśnie tam ulokuje się z ukochaną po pełnieniu ważnej funkcji w państwie.

Kamery w pobliżu mieszkania Andrzeja Dudy

Szczelny system bezpieczeństwa w okolicy mieszkania robi wrażenie. Na słupach nieopodal domu pojawiły się kamery stałe i obrotowe, które mają za zadanie rejestrować każdego przechodnia. Kamery zostały zainstalowane także na budynku sąsiednim.

Jak donosi Fakt, prezydent będzie mógł obserwować swoje włości, nawet przebywając z daleka od domu. Wszystko dzięki możliwości zainstalowania specjalnej aplikacji, która zapewnia stały widok rejestrowany przez sprzęt.


W związku z piastowaniem jakiegoś urzędu jest element ryzyka, że jacyś szaleńcy mogą ruszyć na dom głowy państwa. Prezydentowi też przysługuje ochrona po zakończeniu kadencji, więc zakładam, że te kamery po tym, jak przestanie pełnić funkcję głowy państwa, nie będą zdjęte – powiedział na łamach Faktu Adam Rapacki, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Nie ma znaczenia, czy jest to dom prywatny. Każdy obiekt, niezależnie od tego, czy prezydent w nim jest, czy nie jest, musi być monitorowany. Tu nie ma mowy na odstępstwa – wspomniał Jerzy Dziewulski, ekspert ds. bezpieczeństwa, sprzęt zabezpieczający prezydenta musi być skuteczny.

Źródło: Fakt

andrzej
kamerka

Screeny z Fakt.pl


Czy jesteś prawdziwym pasjonatem ogrodów?

Pytanie 1 z 4

Jakie są najpopularniejsze style ogrodowe?

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Weronika DadokAutor

Wydawca

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Agnieszka Włodarczyk sprzedała dom. Już udało jej się znaleźć nowe, równie imponujące lokum

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Krzysztof Ibisz z żoną kupili nowe mieszkanie w Warszawie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Street View

Czytaj więcej >
Małyszowie

Domy gwiazd

Jak mieszkają Małyszowie? Dom jest przepiękny

Czytaj więcej >
Sylwia Bomba w TzG

Domy gwiazd

Jak mieszka Sylwia Bomba? Wnętrza w niecodziennym stylu

Czytaj więcej >
Lara Gessler

Domy gwiazd

Piękne i skromne mieszkanie Lary Gessler

Czytaj więcej >