plama z herbaty trik
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/Skitterphoto
Weronika Dadok - 14 Marca 2021

3 tanie, domowe sposoby na usunięcie plam po herbacie

W szczególności smakosze herbaty nieraz doświadczyli zalania swoich ubrań tym napojem. Z powodu roztargnienia może zdarzać się to nawet bardzo często. Usunięcie tego rodzaju plam nie należy do najprostszych zadań. Mamy jednak na to sposoby i przeczytasz o nich w tym artykule.

Szczególnie gdy pobrudzimy jasną tkaninę tym pysznym naparem, możemy mieć kłopoty związane z usunięciem zanieczyszczeń.

Wiele osób decyduje się na natychmiastowe użycie środków chemicznych, które mają na celu wyczyszczenie tkaniny. Takie rozwiązanie nie zawsze wychodzi nam na plus.

Jeśli materiał jest delikatny, prędzej może go zniszczyć niż przynieść pozytywny skutek, którego oczekujemy.

Zwykłe pranie w wielu przypadkach niestety się nie sprawdzi, a wtedy trzeba sięgnąć po sprawdzone triki, jakie z łatwością zrealizujesz przy użyciu substancji, które może nawet już masz w domu.

Dzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićDzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićCzytaj dalej

Sok z cytryny na plamy po herbacie

Cytryna posiada wiele właściwości zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych. Świetnie radzi sobie również z plamami. Jeśli jasne ubranie zostało potraktowane herbatą, wyciśnij z niej trochę soku i polej brudne miejsce.

Możesz je także delikatnie wytrzeć, aby mieć pewność, że wszystko dokładnie zostanie usunięte. Na koniec wystarczy uprać materiał, jak zawsze w pralce. Tuż po wyschnięciu ciuch powinien wyglądać, jak nowy.

Białe wino poradzi sobie z plamą po herbacie

Garderoba wytworzona z wełny wymaga specjalistycznej pielęgnacji. W drogeriach z łatwością znajdziemy produkty, które pomogą w usunięciu plam z tego typu materiału.

W przypadku herbacianego zanieczyszczenia sprawdzi się z kolei białe, wytrawne wino. Wystarczy, że polejesz odrobiną trunku zabrudzenie i gotowe.

Woda utleniona na plamy po herbacie

Gdy w domowej apteczce masz wodę utlenioną, śmiało możesz wykorzystać ją, gdy zalejesz się herbatą. Wystarczy, że wymieszasz pół szklanki zwykłej wody z taką samą ilością wody utlenionej. Płyn nanieś na plamę. Po chwili zabrudzenie powinno ustąpić.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News