Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Po włożeniu rusztu piekarnika do worka na śmieci dzieją się cuda. Efekt rzuca na łopatki
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 10.03.2023 13:47

Po włożeniu rusztu piekarnika do worka na śmieci dzieją się cuda. Efekt rzuca na łopatki

czyszczenie rusztu piekarnika
canva/BullpenAl, Getty Images; Andrii Zastrozhnov, Getty Images

Czyszczenie rusztu piekarnika może być naprawdę proste i nie zajmie Ci dużo czasu. Wystarczy, że włożysz ruszt do worka na śmieci, wlejesz przygotowaną wcześniej miksturę, zawiążesz i odstawisz na kilka godzin. Ruszt będzie lśnił jak nowy.

Koniec z szorowaniem rusztu i piekarnika

Sama myśl o czyszczeniu rusztu piekarnika i całego urządzenia przyprawia Cię o gęsią skórkę? Zamiast chemii i czasochłonnego szorowania, wybierz tani, prosty i bardzo skuteczny sposób. Potrzebujesz kilku składników, które masz w domu, w tym worka na śmieci.

Czyszczenie rusztu piekarnika i całego urządzenia może być bardzo proste. Wystarczy, że przygotujesz odpowiednie mieszanki z octu i sody oraz sody i kapsułki do zmywarki, aby po kilku godzinach przetrzeć ruszt i piekarnik mokrą ściereczką. Zapomnij o szorowaniu. Piekarnik będzie wyglądał jak nowy.

Tej mikstury używają tylko najlepsi plantatorzy truskawek. Co roku zbierają największe i najsłodsze owoce

Ruszt piekarnika wyczyścisz bez szorowania

Do wyczyszczenia rusztu z piekarnika potrzebujesz dwóch szklanek gorącej wody, kapsułki do zmywarki, trzech czubatych łyżeczek sody oczyszczonej i dużego worka na śmieci. Kapsułkę zalej gorącą wodą i mieszaj, aż całkowicie się rozpuści. 

Następnie wsyp sodę oczyszczoną i ponownie wymieszaj. Ruszt włóż do worka na śmieci. Wlej również przygotowany roztwór, zawiąż szczelnie worek i odstaw na kilka godzin. Następnie wyjmij ruszt i umyj gąbką pod bieżącą wodą.

ruszt piekarnika.jpg
canva/Jevtic

 

 

Cały piekarnik wyczyścisz domowymi sposobami za grosze

Do wyczyszczenia piekarnika potrzebujesz sody oczyszczonej i octu spirytusowego. Do miseczki wsyp sodę i wlej ocet w takiej ilości, aby powstała gęsta, ale łatwo nakładająca się papka. Masę rozłóż po całym wnętrzu piekarnika, najlepiej przy pomocy pędzelka i odstaw na kilka godzin.

Po tym czasie wyczyść piekarnik zwilżoną gąbką do naczyń. Zaschnięty brud i jedzenie znikną bez szorowania. Piekarnik i ruszt wyczyścisz szybko i bez większego nakładu pracy.