Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Podlej tym magicznym nawozem rośliny. Urosną 3 razy większe
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 19.02.2024 08:30

Podlej tym magicznym nawozem rośliny. Urosną 3 razy większe

nawóz
YouTube / Hrana za Telo

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a dni stają się dłuższe. Powoli szykujemy się do wiosny. Niektórzy część prac ogrodowych, które trzeba zrobić po zimie, ma już za sobą. Jak wzmocnić rośliny na wiosnę?

Luty to idealny moment na wysianie pierwszych sadzonek. W tym czasie możemy też zacząć myśleć o nawozie do roślin. Podpowiemy, jak zrobić skuteczną odżywkę z niepozornych składników.

Przygotuj ogród na wiosnę

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a to oznacza, że możemy zabrać się za pierwsze prace w ogrodzie. Powoli możemy zająć się oczyszczeniem kory drzew po zimie. Za niedługo przyjdzie też czas na przycinanie hortensji.

Obowiązkowo przed wiosną powinniśmy wykonać oprysk profilaktyczny, a do tego nadszedł czas na przygotowanie pierwszych sadzonek. Warto też z wyprzedzeniem pomyśleć o odżywce, która wesprze rośliny po zimie.

Tęsknimy już za świeżymi warzywami i owocami z ogrodu. Jeszcze trochę czasu, a będziemy mogli zabrać się za posadzenie pierwszych roślin. Sprawdź, jaka odżywka sprawi, że w mgnieniu oka urosną.

nawóz
YouTube / Hrana za Telo

Sprawdzony nawóz do roślin

Wiele niepozornych składników, które mamy w domu może być doskonałym nawozem. Idealnym dodatkiem będą zwykłe drożdże piekarskie. Przyspieszają wzrost roślin i są bezcenne w ogrodzie.

Na początku musimy przygotować miskę z letnią wodą. Bardzo ważne, żeby nie była zimna, ani zbyt gorąca. Do wody z drożdżami musimy dodać jeszcze odrobinę cukru. Całość mieszamy i możemy przejść do przygotowania kolejnych składników.

Rośliny będą rosły jak szalone

Do wcześniej przygotowanych drożdży musimy dodać zmielone na pył skorupki jajek. Najlepiej wcześniej je wysuszyć. Poza tym do mieszanki dodajemy popiół drzewny. Możemy wziąć go z kominka, jeśli palimy drewnem.

Połączenie tych składników sprawi, że rośliny po zimie będą rosły jak szalone. Nawóz warto wykorzystać do podlewania papryki, ogórków i pomidorów.

nawóz
YouTube / Hrana za Telo

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Hrana za Telo” na YouTube

Zobacz także: