Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Podlewają nim storczyki. Kwiaty namnażają się jak szalone
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 11.11.2023 15:50

Podlewają nim storczyki. Kwiaty namnażają się jak szalone

jak podlewać storczyki
kadr z filmu pochodzi z kanału ogród na co dzień na YouTube

Storczyki królują na naszych parapetach. Ciężko się dziwić, ponieważ ich zjawiskowe kwiaty zachwycają i są naprawdę przepiękną ozdobą w domu. Jak prawidłowo podlewać orchidee, żeby obficie kwitła?

Storczyki mają mięsiste liście, które same w sobie są ozdobą. Jednak zdecydowanie najpiękniejszym elementem są przepiękne kwiaty. Jeden niepozorny produkt może sprawić, że będzie ich cała masa.

Jak prawidłowo podlewać storczyki?

Storczyki przyciągają nasz wzrok w sklepach i kuszą kolorowymi kwiatami. Wiele osób wybiera orchidee i stawia na parapecie. Jednak często nie wiemy, jak prawidłowo o nie dbać i je pielęgnować.

Sporym problemem jest podlewanie storczyków. Z jednej strony są to rośliny tropikalne, które potrzebują sporo wody, jednak z drugiej nie przepadają za zbyt wilgotnym podłożem. Jak wiec podlewać orchidee?

Orchidee podlewamy obficie, ale w dużych odstępach czasu. Latem zwykle wystarczy storczyki nawadniać raz na 7-10 dni. Co możemy zrobić, żeby przy okazji intensywnie kwitł? Wystarczy zasilić je jednym nietypowym produktem.

jak podlewać storczyki
Canva / lenta, Getty Images Pro

Niezwykły płyn dla storczyków

Do podlewania storczyków warto wykorzystać pewien płyn, który czasem zostaje nam po imprezie lub grillu. Zwykle wylewamy go do zlewu, kiedy może wspomóc orchidee w domu. Co to za niezwykły napój?

Do podlewania storczyków warto wykorzystać piwo. Najlepiej sprawdzi się jasne i dobrze wygazowane. Czyli idealnie nadaje się wygazowana puszka, która została na stole po ostatniej imprezie.

Do podlewania orchidei nigdy nie stosuj samego piwa. Należy rozcieńczyć je z wodą w proporcji 1:30. Jak dokładnie stosować napój do storczyków? Dzięki niemu będą obficie kwitły. 

Jak podlewać storczyki piwem?

Jeśli chcemy wykorzystać niedawno otwartą puszkę piwa, warto napój przelać do miseczki i zostawić na 30 min. W tym czasie wszystkie bąbelki znikną. Następnie rozcieńczamy napój z wodą i podlewamy storczyki.

Piwem orchidee możemy zasilać raz w miesiącu. Dzięki temu będą cudownie kwitły, a liście zrobią się bardziej błyszczące.

jak podlewać storczyki
Canva / Alexas Fotos, pixabay

Zobacz też:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10