Podziel się nim z pomidorami. Sadzonki będą zdrowe i odporne na choroby
Maciej już gotowe sadzonki pomidorów? Kwiecień to czas intensywnych prac w ogrodzie. Poza sadzeniem, przesadzeniem roślin doniczkowych i sianiem, musimy pamiętać też o nawożeniu.
Jeśli zaczniemy odżywiać pomidory już teraz, odwdzięczą nam się silnymi łodygami i ogromnymi owocami. Sprawdź, jak zrobić domowy nawóz do pomidorów.
Zadbaj o sadzonki pomidorów
Pomidory w polskich warunkach powinniśmy uprawiać z rozsady. Nie przepadają za niskimi temperaturami, dlatego warto wcześniej przygotować sadzonki . Najlepiej wysiane pomidorki postawić w miejscu pełnym słońca.
Rośliny uwielbiają wysoką temperaturę i najlepiej będą rozwijały się w miejscu, w którym nie brakuje ciepłych promieni przez 6-8 godzin w ciągu dnia. Możemy też na wczesnym etapie zacząć zasilać pomidory odpowiednią odżywką.
Idealny preparat do pomidorów możemy przygotować samodzielnie w domu. Przyda nam się do tego przyprawa, którą zwykle mamy w kuchni. Na co dzień odstrasza z kuchni mole spożywcze i doskonale pasuje do sosów.
Idealna odżywka do pomidorów
Do podlewania pomidorów możemy wykorzystać napar przygotowany z liści laurowych. Ta niepozorna odżywka może zdziałać cuda w ogrodzie. Przyspiesza wzrost i rozwój roślin. Napar z liści laurowych zawiera mnóstwo składników odżywczych.
Przygotowanie nawozu jest naprawdę proste. Do słoika wrzucamy 4 liście laurowe i zalewamy litrem wody w temperaturze około 70 stopni. Następnie całość odstawiamy na 3-4 godziny i podlewamy pomidory. Taki napar możemy też pić.
Napar z liści laurowych warto pić
Napar z liści laurowych zawiera wiele wartościowych substancji. Znajdziemy w nim witaminy A, C, E oraz z grupy B. W takiej herbatce nie brakuje też potasu, fosforu, wapnia, magnezu, cynku i żelaza.
Napar z liści laurowych należy pić w niedużych ilościach. Wystarczy pół szklanki dziennie raz na jakiś czas. Poza tym tak przygotowany napar może pomóc na dolegliwości skórne. Dobrze sprawdzi się do przemywania twarzy.
Możemy napar z liści laurowych stosować, jeśli borykamy się ze zmianami skórnymi. Ta niepozorna przyprawa będzie cudownie działać na wiele dolegliwości. Pomoże też wzmocnić sadzonki pomidorów wczesną wiosną.
Zobacz także:
- Dlaczego magnolie nie kwitną? Unikaj tych błędów
- Posmaruj tym drzewka owocowe. Mszyce i mrówki już ich nie tkną
- Kosztuje niecałe 5 zł. Chłodzi mieszkanie w upał lepiej niż wiatrak