Sadownicy pryskają tym po czereśniach. Szkodniki nawet ich nie atakują
Drzewka owocowe, a szczególnie czereśnie narażone są na wiele chorób, w tym pleśń i mączniak. Na drzewkach bardzo często żerują także mszyce i inne szkodniki. Pozbędziesz się ich raz na zawsze, jeśli przygotujesz naturalne opryski z cebuli i czosnku.
Zadbaj o drzewka czereśni. Żaden szkodnik i choroba ich nie zaatakuje
Czereśnie kwitną od kwietnia do maja, następnie zawiązują owoce. Sezon na owoce w Polsce jest niestety bardzo krótki. Już teraz zadbaj więc o swoje drzewka, aby gałęzie uginały się pod ciężarem soczystych i słodkich czereśni.
Najlepszy oprysk na czereśnie przygotujesz za grosze. Jest w 100% naturalny i bez żadnej chemii. Wystarczy niewielka ilość cebuli i czosnku, aby drzewka dały dużo owoców i były wolne od szkodników i chorób, które niszczą plony.
Opryskami na czereśnie skutecznie pozbędziesz się wszystkich szkodników. Mało tego, mszyce i przędziorki już nie zaatakują drzewek. Odstraszysz je raz na zawsze.
Największy przeciwnik kretów. Wystarczy wlać go do kopca, zwierzęta uciekają od razu Brał udział w programie „Nasz nowy dom”. Jego szczere wyznanie o Dowbor wzrusza do łezNajlepszy oprysk na czereśnie z cebuli i czosnku
Do przygotowania oprysku potrzebujesz po 200 g czosnku i cebuli. Cebulę pokrój i włóż do wiadra. Następnie zalej 10 l wody i odstaw w ciemne miejsce na 4-5 dni. Czosnek przygotuj w drugim wiadrze w tych samych proporcjach.
Opryski wykonuj naprzemiennie, nie musisz ich rozcieńczać. Mikstury błyskawicznie poradzą sobie z mszycami i przędziorkami. Działa również profilaktycznie - ochroni drzewka czereśni przed pleśnią i mączniakiem.
Jak nawozić czereśnie? Niezbędne są 3 pierwiastki
Drzewka czereśni wymagają żyznej, przepuszczalnej gleby. Wtedy będą rosły jak na drożdżach. Czereśnie zmarnieją, jeśli posadzisz je na ziemi piaszczystej i zbyt gliniastej. Do prawidłowego wzrostu drzewek niezbędny jest azot, wapń i potas.
Czereśnie podczas kwitnięcia i zawiązywania owoców najbardziej potrzebują wapnia. Dobrym źródłem tego pierwiastka są skorupki po jajkach. Wystarczy, że je pokruszysz i rozsypiesz pod drzewkami, a następnie podlejesz. Azot i potas zapewnią między innymi nawozy z pokrzywy.