Poddasze węże
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/ARTsbyXD
Weronika Dadok - 17 Marca 2021

Mieszkańcy odkryli na poddaszu swojego domu 57 skór węży

Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, możliwe, ze akurat ta miała miejsce pierwszy raz w historii. Profesjonalny australijski łapacz węży przyznał, że nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego. Żyjąca w domu ze znaleziskiem rodzina była wstrząśnięta.

Na poddaszu jednego z australijskich domów znaleziono aż 57 skór węży. Zwykle w jednym miejscu znajduje się ich zaledwie kilka. W tym wypadku była to rekordowa liczba.

Mieszkańcy domu, w którym znajdowały się szczątki zwierzęcia, byli zaszokowani, nie mogli uwierzyć jakim cudem bez ich wiedzy takie coś mogło mieć miejsce.

Przerażające znalezisko na poddaszu

Nie od dziś wiadomo, że Australia słynie z bujnej fauny. Mieszkające w tym kraju osoby doskonale wiedzą, z czym mogą mieć styczność na co dzień. Wiele z nich jest już do tego przyzwyczajonych, a bliskie spotkania z dzikimi zwierzętami traktują jak chleb powszedni.

Wśród nich pojawiają się również te śmiertelnie niebezpieczne, takie, jak groźne węże, czy pająki dzielące przestrzeń z mieszkańcami.

12-latka zmarła we własnej łazience. Powodem było domowe zaniedbanie12-latka zmarła we własnej łazience. Powodem było domowe zaniedbanieCzytaj dalej

Historia, która przytrafiła się pewnej rodzinie z Queensland, zaszokowała jednak nawet służby zajmujące się rozwiązywaniem spraw dotyczących obecności węży w niewskazanych miejscach.

Gdy wezwali do swojej posiadłości łapacza węży, aby sprawdzić, czy w budynku nie przebywa nieproszony gość. Reid Newell ze Snake Catchers Brisbane & Gold Coast dokonał na strychu niespodziewanego i zarazem przerażającego odkrycia. Znalazł 57 skór węży.

Łapacz węży nigdy nie widział czegoś podobnego

Jak dowiadujemy się na łamach o2.pl pracownik służb przyznał, że nigdy nie spotkał się z podobną sytuacją.

- Nigdy czegoś takiego nie widziałem, byłem na wielu strychach, ale najwięcej skór, ile widziałem, to może cztery lub pięć. To był więc ogromny szok, również dla właścicieli - wyznał Newell w rozmowie z "Courier Mail".

Opublikowane na Facebooku zdjęcie nie oddaje ogromu znaleziska. Na zdjęciu widnieje tylko część skór, które znajdowały się na poddaszu. Mimo wielu śladów obecności węży nie udało się ich odnaleźć. Ekspert uważa, że należały do wielu gatunków.

Specjalista ma teorię dotyczącą tego skąd mogło się ich tam tyle wziąć. Według jego domysłów możemy wywnioskować, że poprzedni właściciele musieli posiadać drób, który sprowadził myszy, a te z kolei węże.

Źródło: o2.pl

Snake skins galore! The owners of a property in Currumbin were shocked when they saw how many snake skins they had in...

Opublikowany przez Snake Catchers Brisbane & Gold Coast 0413 028 081 Czwartek, 11 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News