Pościel na zimę
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 11 Stycznia 2021

Pościel na zimę - jaka jest najlepsza?

Oczekiwania wobec pościeli zmieniają się znacznie wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego. Potrzebujemy wtedy więcej ciepła. W takim wypadku idealnie sprawdzi się pościel flanelowa. Jest przyjemna w dotyku i potrafi dobrze ogrzać.

Pościel to jeden z najistotniejszych elementów sypialni, to właśnie ona otula nas do snu i zapewnia ciepło podczas odpoczynku. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiału.

W zależności od pory roku nasze oczekiwania względem niej się zmieniają. Zimą oczekujemy, że będzie bardziej ciepła, zaś latem dostatecznie lekka.

Do niedawna idealny materiał na pościel zimową kojarzony był z koszulami, teraz wiemy, że flanelowa może być nie tylko odzież w kratę.

Flanelowa pościel idealna na zimę

Flanela to inaczej bawełna, czasem z niewielkim dodatkiem, który może uszlachetnić ten materiał. W tym typie bawełna jest tkana w splot płócienny, lub skośny.

Masz mało słońca w domu? Oto 4 odporne rośliny, które lubią cień, mogą stać nawet w ciemnym pokojuMasz mało słońca w domu? Oto 4 odporne rośliny, które lubią cień, mogą stać nawet w ciemnym pokojuCzytaj dalej

Ten proces powoduje, że materiał jest bardzo miękki, niemal puchaty i bardzo przyjemny w dotyku.

Jest jednocześnie grubsza od zwykłej bawełny, wszystko to sprawia, że ten rodzaj materiału jest wprost idealny na chłodne dni i noce. Przepuszcza powietrze oraz się nie gnie.

Warto na to zwrócić uwagę, kupując ciepłą pościel na zimę

Po pierwsze: należy spojrzeć na skład. Optymalnie jest to 100% bawełny. Zdarza się, że mogą się znaleźć tam dodatki innych materiałów.

Warto wybierać pościel z zamkiem błyskawicznym, bądź wyposażoną w guziki. Sznurowane i "na zakładkę" wersje mogą okazać się bardzo niepraktyczne.

Pamiętajmy także o doborze odpowiedniego rozmiaru, przed wycieczką do sklepu należy zmierzyć kołdrę oraz poduszki, aby dopasować idealnie wielkość materiału. Wzór to już kwestia indywidualnych upodobań oraz dopasowania do sypialni.

Źródło: onet.pl/styl-zycia/onetdom

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News