DomekIOgrodek.pl
Pralka w kuchni czy w łazience?

unsplash.com/ Annie Spratt (CC0 Domena publiczna)

Pralka w łazience czy w kuchni?

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Pralka to podstawowy sprzęt w każdym domu – ciężko wyobrazić sobie bez niej codzienne funkcjonowanie. Ważny jest jednak nie tylko jej rodzaj, ale też ustawienie!

Część osób decyduje się na stawianie pralki w łazience, jednak równie często, np. z braku miejsca, wiele osób umiejscawia ją w kuchni. Oba rozwiązania mają swoje dobre i gorsze strony. Przeczytaj nasz artykuł i zdecyduj, które ustawienie będzie bardziej komfortowe dla Twojego mieszkania.

W jakim pomieszczeniu postawić pralkę?

O tym, gdzie postawić pralkę decyduje zwykle rozkład mieszkania, a także wielkość pomieszczeń. Często łazienka okazuje się zbyt mała na pralkę lub odwrotnie – niewielka kuchnia wymusza ustawienie sprzętu w łazience. Jeśli jednak mamy wybór, warto skupić się na dobrej aranżacji. W przypadku kuchni połączonej z salonem powinniśmy zadbać, aby dźwięki z pralki nie przeszkadzały w komfortowym przebywaniu w salonie. Istotne jest także estetyczne wyeksponowanie pralki – w przeciwnym wypadku może ona zaburzać spójność kuchennej zabudowy. Jeśli wolisz ustawić pralkę w łazience, zastanów się, jaką funkcję pełni dla Ciebie to pomieszczenie. Jeśli traktujesz ją jak strefę relaksu, a w wannie spędzasz długie godziny, pralka może być "przeszkadzaczem"– zarówno w kwestii estetyki, jak i hałasu.

Organizacja pracy w domu i typ pralki

Zanim ustawisz pralkę w konkretnym miejscu, zastanów się, w jaki sposób organizujesz swoje obowiązki domowe. U osób, które lubią mieć wszystko pod ręką, wygodniejszą opcją będzie umiejscowienie pralki w kuchni, gdzie będą miały oko na zarówno na gotowanie, jak i pranie. Jeśli natomiast jesteśmy osobami, które są wrażliwe na hałas, a dużo czasu spędzamy w kuchni, lepiej ustawić urządzenie w łazience.

Warto też zastanowić się, czy wybieramy pralkę wolnostojącą, którą w razie czego można przenieść do innego pomieszczenia, czy wolimy nasz sprzęt zabudować, aby bardziej harmonijnie wpasowywał się w otoczenie.

O miejscu ulokowaniu pralki decyduje wiele czynników. Często wielkość i rozkład pomieszczeń decyduje o tym za nas. Pamiętajmy, że ten wybór powinien być zawsze dostosowany do naszych zwyczajów, komfortu i warunków mieszkaniowych.

Źródło: homebook.pl

Podobne artykuły

Mała kuchnia

Wnętrza

Jak sprytnie urządzić małą kuchnię w bloku?

Czytaj więcej >
Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Jaki prysznic wybrać?

Wnętrza

Jaki prysznic do łazienki?

Czytaj więcej >
Przechowywanie w kuchni

Wnętrza

Jak zorganizować strefę przechowywania w kuchni?

Czytaj więcej >