Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Profesjonalne nawozy nawet mu nie dorównują. Działa najlepiej na rośliny
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 18.05.2023 13:36

Profesjonalne nawozy nawet mu nie dorównują. Działa najlepiej na rośliny

Nawóz z ryżu
canva/Andrei Ifrim's Images

Kwiaty doniczkowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wtedy będą odporne na choroby i będą szybko rosnąć. Zamiast gotowych odżywek i nawozów, sięgnij po nawóz z ryżu. To najlepszy środek do roślin w doniczkach. Będą rosnąć po nim jak na drożdżach.

Zapomnij o gotowych nawozach do kwiatów. Najlepszą odżywkę zrobisz z ryżu

Kwiaty doniczkowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby były zdrowe, odporne na choroby i szybciej rosły. Sama woda nie wystarczy. Rośliny wymagają regularnego nawożenia, aby uzupełnić niedobory najważniejszych pierwiastków.

Zamiast korzystać z gotowych odżywek do kwiatów, sięgnijmy po domowe środki. Nawóz z ryżu jest rewelacyjną alternatywą dla sklepowych produktów. Przede wszystkim nie zawiera chemii i jeszcze lepiej działa na rośliny.

Regularne podlewanie kwiatów nawozem z ryżu bardzo szybko poprawi ich kondycję. Rośliny doniczkowe będą odporne na choroby i zaczną błyskawicznie rosnąć. Nawóz jest źródłem niezbędnych pierwiastków, które wzmacniają korzenie, liście i łodygi, a także spulchniają ziemię.

Popsikaj po mrówkach. Wyniosą się z prędkością światła Tych warzyw nie sadź przy ogórkach. Plony będą mniejsze i podatne na choroby

Jak przygotować nawóz z ryżu do roślin doniczkowych?

Do nawożenia kwiatów możesz wykorzystać wodę po gotowaniu ryżu. Pamiętaj, aby jej nie solić. Sól zniszczy rośliny. Wodę ostudź i podlewaj nią kwiaty raz w tygodniu, najlepiej z samego rana lub wieczorem.

Nawóz przygotujesz jeszcze w jeden sposób: szklankę ryżu opłucz pod bieżącą wodą i wsyp do pojemnika. Następnie zalej 2 szklankami letniej wody i odstaw na 15- 20 minut. Po tym czasie odcedź. Wodą podlej kwiaty, a ryż wykorzystasz w kuchni. 

nawóz z ryżu.jpg
canva/AlexShalamov

Dlaczego warto podlewać kwiaty nawozem z ryżu?

Woda z ryżu jest źródłem wielu niezbędnych związków, w tym potasu, cynku, fosforu, magnezu i krzemu. Pierwiastki te mają nieoceniony wpływ na kondycję kwiatów w doniczce. Już po kilku nawożeniach zauważysz, że rośliny wyglądają lepiej i szybciej rosną.

Nawóz z ryżu spulchnia również ziemię. Gleba staje się żyzna, korzenie mocniejsze, a kwiaty bardziej odporne na choroby bakteryjne i grzybicze. Nawóz stosuj regularnie. Podlewaj nim rośliny raz w tygodniu. Efekty zauważysz błyskawicznie.