Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Prognoza pogody na 16 dni. Na lato jeszcze musimy poczekać
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 15.04.2024 02:07

Prognoza pogody na 16 dni. Na lato jeszcze musimy poczekać

Prognoza pogody
Fot. windy.com

Początek kwietnia był naprawdę gorący. Jednak już niedługo pogoda się zmieni. Znamy prognozę na resztę miesiąca. Będziemy musieli pożegnać się z piękną wiosną, ponieważ wróci do nas zima.

Końcówka kwietnia zapowiada się naprawdę chłodno. Jeśli planowałeś w tym miesiącu sporo prac w ogrodzie, powstrzymaj się. Rośliny mogą zmarnieć, ponieważ wrócą przymrozki.

Temperatura w Polsce mocno spadnie

Ostatnie dni były naprawdę piękne. Termometry pokazywały wręcz letnią temperaturę. Rośliny w ogrodach zaczęły kwitnąć i rosnąć. Jednak już niedługo może zaszkodzić im nagła zmiana pogody.

Druga polowa kwietnia raczej nie będzie sprzyjać pracom w ogrodzie. Niestety temperatura na termometrach mocno spadnie. Mogą wrócić do nas przymrozki, a nawet opady śniegu. Jak to możliwe?

Niestety po naprawdę pięknych wiosennych dniach, czeka nas załamanie pogody. Będzie deszczowo i zimno. Kiedy możemy spodziewać się powrotu wiosny? Jak zmiana aury wpłynie na rośliny?

przymrozki
Fot. Canva / Helioz, pixabay

Wielki powrót zimy

Gorący początek kwietnia sprawił, że wiele roślin w ogrodzie zaczęło pięknie kwitnąć i wypuszczać pąki. Jednak w nadchodzącym tygodniu pogoda diametralnie się zmieni. Możemy spodziewać się temperatury nieprzekraczającej 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

W niektórych miejscach z samego rana mogą wystąpić przymrozki, co nie najlepiej wpłynie na rozwijające się rośliny. Niestety jeśli byt wcześnie wysialiśmy warzywa, przymrozki mogą zaszkodzić plonom.

W górach może spaść śnieg

W niektórych miejscach możemy spodziewać się opadów śniegu. Czy to oznacza, że nasze grządki przykryje biały puch? Na szczęście, opadów śniegu możemy spodziewać się jedynie w górach.

Opadów deszczu i niższych temperatur możemy się spodziewać przez resztę kwietnia. Wiosna wróci do nas wraz z początkiem maje. Niestety pąki roślin mogą ucierpieć w wyniku nagłej zmiany pogody.

W ostatnich dniach kwietnia możemy spodziewać się nawet 20 stopni Celsjusza na tremometrach. Jeśli palcowałeś w najbliższych dniach sadzenie ciepłolubnych warzyw, jeszcze z tym poczekaj.

przymrozki
Fot. Canva / Rhoberazzi, Getty Images Signature

Zdjęcie wyróżniające pochodzi ze strony windy.com

Zobacz także: